Nefes ile Çakraları Arındırma Nasıl Yapılır?

Haydi gelin birlikte çakralarımızda biriken tortuları arındırma ile temizleyelim..

Bunun için gerekenler: Sessiz bir oda, hayal gücü, doğru nefes, hayali güller ve hayali çöp kutusu.

Rahat bir şekilde uzanın ya da oturun. Ben, bunu gün içinde sakin bir köşe bulduğum her yerde yapıyorum.

Bebeklerin yaptığı gibi karnı şişirerek derin nefesler alıp, verin. Bebek ve çocuklar daha sıklıkla karından nefes alıp verirler. Onların mutlu, kaygısız, neşeli ve stressiz olmalarının sebebi de budur. Ergenlikle birlikte göğüs solunumu yapmaya başlarız. Bu da karın solunumunun elimizden alınması anlamına gelir. Kendinizi kaygılı hissettiğiniz anda hemen karından nefes alıp vermeye başlayın, sakinleştiğinizi hissedeceksiniz.

Uzanıyorsanız elinizi karnınıza koyun, kollarınızı hafifçe yana doğru alın. Eğer oturuyorsanız, kollarınızı sandalyenin kenarına koyun. Ayaklarınız tam olarak yerde ve sandalye sırtınızı destekleyecek şekilde gevşek pozisyonda olsun.

Burnunuzdan aldığınız nefesle karnınızı şişirin. Korkmayın ne kadar şişerse o kadar iyi olacaktır. Tamamen şiştiğini düşünüyorsanız, karnınızdaki havayı ağzınızla ıslık çalar gibi yavaşça verin.

Başlangıçta dört saniyede aldığınız nefesi sekiz saniyede vermeyi deneyin. Süreyi ikişer kat artırarak devam edebilirsiniz.

Gözleriniz kapalı olarak çakralarınızı hayal edin.

Kök çakranızın olduğu yere canlı kırmızı bir gül koyun. Yapraklarını açmış harika, kıpkırmızı bir gül. Ben döndürüyorum gülü kendi çevresinde ve her döndüğünde daha da açıyor yapraklarını.

Yanınızda arındırma için bir çöp kutusu hayal edin. Kök çakranızda ne kadar birikmiş tortu, çöp varsa bu kutuya atın. İster taş gibi hayal edin, ister buruşturulmuş kağıt parçaları gibi, size kalmış.

Sakral çakranıza gelin. Bu sefer turuncu bir gül koyun.

O harika gül açsın yapraklarını kocaman yine. Çöp kutunuz yanınızda, haydi atın ne kadar birikmiş enerji, tortu varsa.

Bu işlemi her bir çakranıza tek tek yapın. Solar pleksus çakranıza sarı gül, Kalp çakranıza yeşil, Boğaz çakranıza mavi, 3. Göz çakranıza çivit mavisi ve son olarak Taç çakranıza mor gül koyun. Her seferinde çöp kutusunu doldurmayı unutmayın (tabii doldurulacak bir şeyler varsa, bazen bazı çakralardan çöp çıkmayabiliyor)

Sonra o çöp kutusunu alın ve uzayın derinliklerine doğru boşaltın. İşte bu kadar…

Şifa olsun, ve öyle de oldu.

Mitakuye Oyasin – We are all ONE Pia π

Fb: Pia Pınar Hesabından Alınmıştır…

Vagus Siniri: Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırrı
Osho ile Gestalt Meditasyonu
Regresyon Terapisi Nedir? Bilinçaltı Temizliği Nasıl Yapılır?

Dünyalite

Paylaştıkça çoğalır.

Nefes ile Çakraları Arındırma Nasıl Yapılır?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DUNYALITE