Hatalarını Kabul Ettiğin Kadar Özgür Olmak

Kendinle konuşup, hatalarını kabullenip doğruya gitmem gerekirken adımlarımın nasıl olacağını, bilinçsizliğinin farkına varmalısın öncelikle.

Neden kendimizi gizlemekten kaçtığımızı bilmeliyiz. Neden kendimizi gizlemekten kaçarız ki? Kaçmamak lazımmış. Kaçmadığında doğrularn yanında olduğunu görüyorsun. Kırılıyor belki ama doğruların kaybedeceği zaten yanlış olanlardır. Kendinden ilk istediğini kendine ver. Şimdi en büyük istediğinin olması için ikinci adımına hazırlan çünkü istersen yapacağını sende biliyorsun.

Yeri gelecek arkadaşlarını, yeri gelecek şehrini, yeri gelecek belki de seni çok çok üzecek şeyler kaybedeceksin ama onlar bizim kaybımız değil daha güzeline kavuşacağımızın, doğru yolda olacaklarını bilmenin gidişleri.

Her gidiş yeni bir geliştir. Hatalarını kabul etmişlere bak, ne kadar özgürler. Bir de hatasını saklayanlara bak, ne kadar yalan içindeler.

Hangi kelimeye ait olmak istediğimizi bilirsek yolumuzun güzelliğini tadabiliriz. Hata yapmadan yaşamanın anlamını anlayamayız. En büyük hataları da yapmış olabiliriz belki ama kendimizi oradan kurtarabildiğimiz de işte bunu kabul edebiliriz. Dönemediğin noktaysa eğer o şey onun hala hata olduğunu bilmiyoruzdur. Bu ne acı bir şey.

Günah işlememiş toplumları Allah helak eder, onların yerine günah işleyip, dersler alıp, nefsini yenip de ardından tövbe eden halklar yaratırdı.

O nedenle sürekli hata yapıyorum diye kendimize kızmamalıyız süreklilik bize tecrübenin şehrini oluşturuyordur. Şehri kurduğumuzda adımlarımızı eminlik doğrultusunda atmanın güvenini tadacağız güvenin tadı kendine güvenin tadı güçlülüktür. Durgunluğumuz olacak mutluluğu daha çok göreceğiz bunların tümü bizi işte o şehre götürecek ve işte olmak istediğimiz yer.. 

Hataların son bulduğu bedenlerin özgürlük koktuğu şehir…

Şimdi beni anlatmaya hoşgeldin..

Beni çıkıp anlat istiyorum 

Ne kadar tükenmek bilmeyen neşeli enerjimin olduğunu çünkü artık bana yaşlı diyorlar

Beni çıkıp anlat istiyorum 

Nasıl aşkla her sabahı selamladığımı çünkü artık karanlıkta mutlu olduğumu sanıyorlar

Beni çıkıp anlat istiyorum

Sohbetlerde eşlik edemeyişimin sebebi olduğunu bilmiyorlar

Beni çıkıp anlat istiyorum

Ne kadar güneşe dans ettiğimi çünkü artık geceyi neden sevdiğimi anlamalılar

Beni çıkıp anlat istiyorum 

Nasıl güzel güldüğümü çünkü artık gülüşümün altında hüznün olduğunu görüyorlar

Beni çıkıp anlat istiyorum 

Nasıl sevdiğimi çünkü artık bencil diyorlar

Beni çıkıp anlat istiyorum 

Neden her insandan korktuğumu 

Beni çıkıp anlat 

Neden hayatı bitirdiğimi ve ne zaman yaşamış olduğumu 

İrem Demirense

Dünyalite

Nefes ile Çakraları Arındırma Nasıl Yapılır?
Kendin Olma Cesareti
Paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DUNYALITE