Anında Motivasyon için 10 Adım

Gelecek 10 gün boyunca motivasyon için bu 10 tavsiyeyi deneyin ve hayatınızın nasıl değiştiğini gözlemleyin. Değişimleri bireysel bir yere not alın. Neyin işe yarayıp nelerin yaramadığına göre uygulamaya devam edin.

İşte size anlık motivasyon için 10 ipucum:

1. Bireysel motivasyona bir önceki gece başlamalı

Yatağa erken girmeye çalışın. Gece yarısı olmadan önce yapılan bir saat uykunun gece yarısından sonra yapılacak uykudan çok daha değerli olduğunu unutmayın. Yani daha erken yatmak için programınızı yeniden düzenleyin.

2. Bir önceki gece ertesi günü planlayın

Öncelikle yarın ne yapmayı planladığınızı belirleyin. Gününüzü dolu dolu ve iyi bir şekilde planlandığınızdan emin olun.

3. Yatmadan önce listenizdeki şeyleri yansıtın ve görselleştirin

Önyargılara kapılmadan ve hiçbir korku duymadan yapılan plandaki enerjiyi hissedin. Planınızın ne kadar harika olduğuna odaklanın. İçsel motivasyonunuz çoktan başladı.

4. Günlük planınızın sonunda motivasyonunuzu kaybetmenize neyin sebep olduğunu yazın

Sorunların büyük veya karmaşık görünmeleri önemli değil, onları bir kenara not edin. Uyumadan önce, az önce yazdığınız problemlerle ilgili kendinize yeni bir bakış açısı kazanacağınızı olumlayın.

“İyi geçirilmiş bir gün mutlu uyku getirir.” – Leonardo da Vinci

5. Yüksek frekanslı müziklerle uykuya dalın

Bu ritimler, zihninizin yüksek duygu merkezlerini açacak ve bilinçaltınızı problem çözmeye hazırlayacaktır.

6. Ertesi sabah kalkmadan önce birkaç dakika yatakta uzanın

Yaptığınız günlük planı okuyun ve işlerin yolunda gitmesinin ne kadar iyi olacağını hayal edin. Şimdi ayağa kalkın ve kendinizi motive hissederek güne başlamaya hazır olun.

7. Kahvaltıda proteinli şeyler yiyin

Kahve içmeyi azaltın. Kafein tüketimini azaltmanız gerekir. Bundan yaklaşık bir ay sonra, sadece kafeinsiz içmeye başlayabilirsiniz. Kafein bağımlısıysanız, artık günde sadece 1-2 bardak kahve isteyeceğinizi ve detoks işleminin ağrısız olduğunu göreceksiniz. Kahvenin yerine meyve suyu ya da suyu deneyebilirsin.

8. İşe giderken enerjik müzikler dinleyin

Güne iyi başlamak için kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak müzikleriniz olmalıdır. Bu frekanslar enerji noktalarınızı açmak ve net bir şekilde düşünmenize yardımcı olmak için yapılmıştır. İşe giderken haberleri veya herhangi bir talk show programı dinlemeyin; dünyanın problemlerini çözmek sizin sorumluluğunuzda değildir.

9. Artık iş başındasınız ve güne başlamaya hazırsınız

Değişen gün içi programlarında aynı bir önceki gece yaptığınız gibi sorunu not edin. Sorunu çözdüğünüzde ne kadar iyi hissedeceğinizi düşünün. Daha sonra sorunu çözmeye odaklanın, bunu yapabilirsiniz, çünkü kendinizi motive ediyorsunuz!

10. Gününüzün sonunda 1-5 arasındaki adımlarda belirtilen adımları tekrarlayın

Bir sonraki gün için planınızı yaparken hallettiğiniz işleri işaretlemenin nasıl güzel bir his olduğunu düşünün ve kendinizle gurur duyun. Şimdi ertesi gününüzü planlamakla meşgul olun.

Kaynak:

Başarısızlıktan Sonra Kendinizi Motive Etmek İçin Yapabileceğiniz 7 Şey
İsveç’in Lagom Felsefesi: Mutlu Yaşamın Şifresi
Öz Saygı: Hayatınız ile İlgili Kararları Zorlanmadan Verebiliyor musunuz?

Dünyalite

Paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DUNYALITE