Varlıktaki 3 Tepki: Ruh, Beden ve Zihin

Yaratılıştaki bazı sırları anlayabilmek için şu 3 kavramı iyi bilmek gerekir. Ruh, beden ve zihin. Sürekli bu kelimelerden bahsedilir. Peki nedir bunlar ve hayatımıza etkileri nelerdir?

Beden içgüdüseldir.

Ruh sezgiseldir.

Zihin ise düşünseldir.

Olaylara ve kişilere verdiğiniz tepkiler bu 3 şey etrafında şekillenir.

İçgüdüler yani beden varlığa aittir.

Sezgiler yani ruh kalbe aittir.

Düşünceler yani zihin akla aittir.

Ruh ve beden her zaman senin önyargılarından arındırılmış bir şekilde doğal olarak ortaya çıkar.

Hani hep deriz ya içgüdülerine güven. İçgüdüsel hareketler seni her zaman doğru yola ulaştırır. O senin yaratılışından ve bilinçaltından gelir.

Hani hep deriz ya sezgilerine güven. Sezgilerin düşüncelerinden bağımsız ruhsal oluşumlardır.

Zihin ise düşüncelerin ortaya çıkardığı ve seni yanıltabilen bilinçsel bir oluşumdur. Düşünceler varsa karmaşa vardır. Sorgulama olduğunda zihin hep çıkar ve fayda ister. Aldığın kararlarda hep ego devreye girer. Hep kendini düşünürsün. Çünkü sadece sen varsındır.

Sana doğduğundan beri hep düşüncelerinle hareket etmen söylendi. Çünkü akıl senin hayatta kalmanı sağlar. Akılda sorgulama ve bilme uğraşı vardır. Kalp ise hayatına anlam katar. Sezgide hissetme uğraşı vardır. Beden ise sadece kendi varlığına güvenir. O akıldan bağımsız kendi otonom sistemi ile hareket eder.

Eğer kalp, beden ve akıl uyum içinde çalışıyorsa varlığın şükür içindedir. Çatışma yoktur. Unutma kadını kalp temsil eder. O nedenle onların sezgileri daha güçlüdür. Erkeği ise akıl temsil eder. Akıl ve kalp birleştiğinde varlık bir olur.

Dünyalite

Düşünce Yönetimi ile Problemlerdeki Zinciri Kırmak
Online Hayat Offline Zihin
Bolluktan Gelen Darlık
Paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DUNYALITE