Balık Ayı Ritüeli: Yeniden Doğuş

Balık Ayı Ritüeli. Biliyorsunuz, Balık burcunda oluşan Dolunay aynı zamanda Hasat Ay’ı olarak bilinir.

Hasat Ay’ı Ekinoks‘ tan önceki son Dolunaydır. Arınma, bize hizmet etmeyeni serbest bırakma ve bu yazacağım veya benzeri ritüeller için güçlü bir zamandır. Ayrıca Haziran Gündönümünden bu yana yaptığımız yolculuğu analiz etmenin, o zaman kim olduğumuzu ve bugün kim olduğumuzu düşünmenin tam zamanıdır.

Nasıl büyüdük? Nasıl geliştik? Yaz mevsimi boyunca bize sunulanları nasıl kullandık?

Balık Dolunayı (Balık Ayı Ritüeli) son derece arındırıcı ve aydınlatıcıdır. Sisler içinde veya kafa karıştırıcı gibi görünen hayatımızdaki alanlara netlik getirmeye yardımcı olabilir. Yeni bir gerçeklik ya da yeni bir aydınlanma ile karşı karşıya gelebiliriz.

Bu ritüeli yapmanın en güzel zamanı yatmadan önce ancak içinizden geldiği zaman da yapabilirsiniz. İlla bugün yapmak zorunda değilsiniz, 22 Eylüle kadar herhangi bir tarihte yapabilirsiniz. Öncelikle baştan sona okumanızı öneririm. Karışık gibi görünse de çok kolay yapılıyor. Şifa oldu bana, sizlere de şifa olsun. Sevgiyle ve Işıkla.

İhtiyacımız olanlar:

*Tütsü malzemeleri (Ben aktardan aldığım adaçayı demetlerini Kanada’da Kızılderililerden aldığım deniz kulağı kabuğunun içinde yakıyorum, çıkan dumanı yine onların verdiği kuş tüyü ile dağıtıyorum. Burada önemli olan niyettir. Yanmayan bir kapta adaçayı, defne yapraklarını yaksanız da aynı şeydir. Ben bu tarz özen göstermeyi ve bir seremoni haline getirmeyi seviyorum. Karanlık taraf her seremonisine bu kadar özen gösterirken, bir Işık İşçisi olarak ben neden özen göstermeyeyim? Siz hiç dandik kazanlı bir cadı gördünüz mü? 

*1-2 çay kaşığı Deniz veya Himalaya Tuzu

*1-2 damla sevdiğiniz saf uçucu yağ (Lavanta, gül, yasemin, papatya, sandal ağacı vb.)

*Kurutulmuş veya taze otlar (defne, adaçayı, kekik, fesleğen vb.)

*Sıcak su ile doldurulmuş büyük kase veya sürahi

*Kağıt, kalem ve mumlar

Sakin bir odada, rahatça yere oturun. Bütün malzemelerinizi önünüze alın. Mumlarınızı yakın.

Tuzu ve otları ılık su dolu kase veya sürahiye koyun.

Kasenizi önünüze alın. Tütsü malzemelerinizi alın ve adaçayı demetini yakın (ben yaprak değil demet halinde alıyorum, daha kolay yanıyorlar).

İlk önce auramızı temizleyerek başlıyoruz.

Sesli olarak- “Mevsim bitişine geldiğimiz bugünlerde, gitmesi gereken her şeyi sevgiyle serbest bırakıyorum ve azlediyorum. Kalbimin rehberliğine güvenerek, gelecek olan bilinmeyene teslim oluyorum. Tepe çakramdan ayak parmaklarımın uçlarına kadar ruhum arınmış, beslenmiş ve yenilenmiş durumdayım. Ben yeni benim. Öncekinden daha iyi, öncekinden daha bilge ve öncekinden daha güçlü ve öncekinden daha ışık dolu. Kendimi Seviyorum. Teşekkür ederim. Seni Seviyorum. Teşekkür ederim.” 

Şimdi önünüzdeki kase de dahil olmak üzere bütün ritüel malzemelerinizi tütsüleyin ve arındırın.

“Ben… (isminizi) şimdi, bütün zaman, mekan ve boyutlarda benden önce olanı arındırıyorum.

İçinde bulunduğum alan temizlendi. Kullandığım bütün malzemeler arındırıldı ve titreşimleri kaldırıldı. Artık beni kolayca iyileştirebilirler. Artık beni kolaylıkla arındırabilirler. Artık bu ritüelin sihrini kolaylıkla bana iletebilirler.

Seni Seviyorum. Teşekkür ederim. Seni Seviyorum. Teşekkür ederim.” 

Tuz, otlar ve ılık su ile dolu kasenizi alın ve iki elinizle tutarak, “Bu otlar şimdi beni iyileştirecek. Endişelerimi, kaygılarımı temizleyecek ve zihnimi, bedenime ve ruhuma arınmış Sevgi ve Işık enerjilerini geri yükleyecekler.

Bu tuz beni dünyaya topraklayacak ve beni denizlere bağlayacak, enerjimi koruyacak ve kendime, yaşamıma ve gelecek yolculuğuma olan güvenimi geri kazandıracak.

Seni Seviyorum, Teşekkür Ederim.” 

Banyo küvetiniz varsa onu içine girebilecek sıcaklıkta su ile doldurun.

Kasenizi küvete dökün. Eğer banyoyu kullanmıyorsanız ve bunu duşta yapıyorsanız, bu adımı atlayın.

Küvetiniz hazır olduğunda, uçucu yağınızı alın ve suya birkaç damla koyun. Karıştırmak için parmağınızla hafifçe çevirin. Suyu karıştırırken, bir dilek tutun veya bu banyo için bir niyet edin. “Bu banyonun bana … getirmesini istiyorum…” veya “Bu banyonun beni arındırmasını istiyorum” gibi.

Bunu duşta yapacaksanız, uçucu yağı tuz ve ot dolu kasenize ekleyin ve parmağınızı kullanarak karıştırın.

Küvetinize girin ve rahatlayın. Bırakın kendinizi, bitkilerin, tuzların ve yağın sihirli ve şifalı enerjilerini hissedin.

Bunu duşta yapıyorsanız niyetinizi sesli olarak söyleyin, sürahiyi yanınıza alın ve karışımı vücudunuza dökün. Duştan akan ılık suyun altına girin.

Banyodan çıktıktan sonra kağıt kaleminizi alın ve aklınıza ne geliyorsa yazmaya başlayın. Nasıl hissediyorsunuz? Banyoda hangi iç görüleri veya ilhamları hissettiniz? Aşağıdaki niyet ve sorular ve benzerlerini de kullanabilirsiniz – “Ben, bu yılın başından beri nasıl ve ne kadar değiştim, yolculuğum nasıldı?

“Kendimi nasıl daha çok sevebilirim?”

“Yeni ben bundan sonra böyle yapacak”

“Hayatımın gidişatının sorumluluğunu %100 kendi elime alıyorum”

“Bana hizmet etmeyen enerjileri artık serbest bırakıyorum”.

Mümkünse en az 15-20 dakika kadar yazın. Arkasından meditasyon yapabilirsiniz ya da uyuyabilirsiniz.

Uyumadan önce aşağıdaki niyeti veya içinizden gelen niyetinizi okuyun. Şifa olsun.

“Sevgili Yüksek Benliğim, Beden Devamın Yüksek Benliği ve Gelecekte Üstat Olmuş Olan Benliğim, Takım Arkadaşlarım, Rehberlerim ve Sevgili Baş meleklerim, bu gece huzur dolu uyumak istiyorum. Benden korkularımı alın ve endişelerimden arındırın. Yolumu, ışığımı ve cesaretimi bulmama rehberlik edin. Gerçekleri konuşmama ve huzur içinde hissetmeme izin verin. Geleni olduğu gibi kabul etmeme izin verin ve artık bana yaramayan enerjileri serbest bırakın. Her Anımda farkındalıkla kalp alanından işlemem için bana rehberlik edin, yol gösterin. Artık güven içinde derin bir uyku çekebilir ve huzur içinde harika rüyalar görebilirim. Yarın sabah tazelenmiş, yenilenmiş, sevginizi, rehberliğinizi, desteğinizi ve ışık enerjinizi hissederek uyanabilirim. Sizleri Seviyorum. Teşekkür ederim. Seni Seviyorum. Teşekkür ederim.” 

Mitakuye Oyasin – We are all ONE Pia π

Fb: Pia Pınar Hesabından Alınmıştır…

Dünyalite- Balık Ayı Ritüeli

Bağ Kesme Ritüeli Nedir, Nasıl Yapılır?
Kayıp Ruh Parçalarını Geri Getirme Çalışması
Bilincimizden Travmaları ve Negatif Kayıtları Nasıl Arındırırız?
Paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DUNYALITE