Interstate 60 Filmi Spiritüel Değerlendirmesi (Otoban 60)

Interstate 60 spiritüel detaylarından dolayı 2.dikkatle izlenmesi gereken filmlerin başında gelir. Her karesinde ayrı bir öğreti anlatılır.

Filmin başında adamın biri telefonla konuşurken bisikletli bir adam (melek) gelir ve arabasına çarpar. Adam dünya işine kendini o kadar kaptırmıştır ki, bir sen eksiktin keşke bu olaylar olmasaydı diye adama (meleğe) bağırır. Melek bir dileğin olsa bunu mu isterdin diye sorar ve adam evet der. Melek olayı başa alıp arabasına çarpmaz. Bu defa adam yine telefonla konuşurken arabadan iner ve bir kamyon ezer. Melek de der ki insanlar bazen ne dileyeceklerini bilmiyor.

Kuran da der ki “Başınıza ne gelirse sizin hayrınızadır.” Ama biz hep şikayetle yaşıyoruz. Dünya işlerine o kadar dalmışız ki yanımıza melek gelse görecek durumda değiliz.

Filmin ilerleyen sahnelerinde ise bir kutunun teslim edilmesi gerekir. Aslında kutu yolculuk için bir sebeptir. Bu dünyada herşeyin bir sebep olması gibi. Gitmesi gerekilen yol ise 60. otobandır ama haritada öyle bir yol yoktur. İşte bizim bu dünyada takip edecegimiz yol kendimizi bulacağımız yoldur ve hiçbir haritada yoktur. Sadece kendinde saklıdır.

Kadın, kanun ve uyuşturcunun işlendigi bölümlerde ise eğer dünyadaki eş ruhunuzu arıyor ama başka kadınlarla boşa vakit geçiriyorsanız eş ruhunuzu bulmada gecikirsiniz. Sevmeden yapılan sadece cinsellik üzerine kurulan evlilikler aslında eş ruhunu bulma şansını azaltır. Günümüzdeki ilişkilerin ne durumda olduğu net bir şekilde görünüyor.

Ayrıca filmde bütün hukuk düzeninin sahte ve çarpıtıcı oldugunu açık açık beyan ediyor. Çünkü hepside insan ve başkalarının emrinde yani gerçek hukuk adalet bulunmuyor. Bir katil 30 kişiyi öldürüyor ve ömür boyu hapis cezasından sonra bir af çıkıyor.

Uyuşturucu konusu ise çevrenizdeki herkes zaten uyuşturulmuş gibi, illa uyuşturucu kullanmaya gerek yok. Zaten sigara, alkol, televizyon ve reklamlar ile yeterince uyuşturuluyoruz.

Bu dünya aslında kendimizi, eşimizi ve işimizi arayacağımız bir yer. Kendimizi aramıyoruz. Hayatımızı paylaşacak eşimizi aramıyoruz. Sevdiğimiz işi yapmıyoruz. Sonrada niye bu kadar mutsuzuz diye yakınıyoruz.

Anday Yolaç – Interstate

Dünyalite

Dingin Savaşçı Peaceful Warrior Filminden 11 Etkileyici Replik
En Etkili 50 Spiritüel Film
Matrix Filmindeki Tasavvuf Felsefesi
Paylaştıkça çoğalır.

Interstate 60 Filmi Spiritüel Değerlendirmesi (Otoban 60)” için 4 yorum

 • 9 Haziran 2020 tarihinde, saat 09:19
  Permalink

  Ben sitenizle yeni tanıştım ve inceliyorum, her okuduğum sayfa siteye daha da çekiyor beni, teşekkür ederim, sadece mutluluğumu ifade etmek istedim sizlerle tanışmaktan…
  Sevgiler…

  Yanıtla
  • 20 Haziran 2020 tarihinde, saat 12:21
   Permalink

   Teşekkür ederiz, Sevgiler…

   Yanıtla
 • Geri bildirim: Revolver Filmi Spiritüel Değerlendirmesi (Tabanca)

 • 6 Aralık 2020 tarihinde, saat 22:35
  Permalink

  Çok teşekkür ederim kaleminize sağlık

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DUNYALITE