Spiritüel Sorular ve Cevapları

Gözlemci bu evreni gözlemliyor ise diğer insanlar ne olacak?

Öncelikle sen ve ben yokuz. Gözlemci dışında gözlemcinin mevcudiyeti haricinde herhangi bir varlık, konsept yok. Bu yüzden sen, ben ve diğer insanlar aslında gözlemcinin frekansının, Hinduizmde omm denilen frekansın rezonansından ibarettir. Bu yüzden onlar olmadığı için onlara bir şey olacak diye bir şeyden bahsedilemez.

Eğer bu evren yok ise bu evrenin olmadığını bu illüzyon içerisinde nasıl bilebiliriz?

Bir kümenin elemanı olarak o küme hakkında nasıl bir yargıya varabiliriz. İnsan singular yani tekil hale geldiğinde seyirci olduğunu anlıyor. Bilinç geri kalan her şeyi seyrettiğini anlıyor. Varlık kümesindeki tüm elemanlar tek bir cisme vuran ışığın gölgeleridir. İddia odur ki bu cisimde yoktur. Bu cisme vuran ışık benzetmesi seyreden gözlemcinin seyrinden ibarettir.

Gözlemci tam olarak nerededir?

Bir yer veya lokasyon 3 boyutlu düzlem söz konusu olduğunda geçerli olan bir parametredir. Boyutsuz veya sonsuz boyutlu bir cisimde mekan veya lokasyon parametresi geçersiz olacaktır. Bu nedenle gözlemci bir yerde değildir. Gözlemci var veya yok bile değildir. Çünkü varlık-yokluk gibi kavramlar bilinebilir bir kümenin elemanlarıdır. Gözlemci bilinebilir kümeyi gözlemlediğinden aslında varlık-yokluktan da muaf olmalıdır.

Epifiz gibi küçük bir organla bu kadar bilgi alabilmek mümkün mü?

Epifiz sizin serebral korteksinizin dışında algının saf halini size gösterir. Epifiz bezi bir fragman gösterir. Filmin kendisini değil Filmin kendisini görebilmek için serebral korteksteki egonun olmadığına ikna etmeniz gerekir. Epifiz bezi ile görülenler sadece egoyu ikna edebilmek ve üstüne düşünmek için size verilen birer ipucudur.

İnsanların tümü yanılgıda mı?

Evet. Benlik algısı olan herkes yanılgıdadır. Gözlemci tek olduğundan dolayı bu insanlar derken aslında senden bahsediyoruz. Yani beni görüyorsan, duyuyorsan aslında bunları sen yapmıyorsun, sana bunu diyen birisi var. Gece başını yastığa koyduğunda sesini duyabileceğin birisi..Senin sesinin taklidini yapan birisi..O diyor ki şu an bu konudan bahseden kişi sana egonun olmadığını söylüyor. Bunu derken aslında binlerce defa sana bunun yalan olduğunu da fısıldıyor. Etrafta birden fazla insan yok. Birden fazla insan olduğunu söyleyen bir ego var. Ve sende onlardan bir tanesisin..

Ölüm nedir? Şu ana kadar ölenler ne olacak?

Anladığım kadarıyla ölüm egonun ölümü. Gözlemcinin ölümü değildir. Ölenler veya ölüm olmayan şeylerin olmadıklarının farkına vardıkları noktalardır.

İlluminati, masonlar, üçgen içindeki göz ve gizli cemiyetler ne olacak?

İlluminati yani gizli kötü emellere sahip cemiyetler. Bunlar çok zenginler, dünyayı yönetiyorlar vs. Bunlar için ortak nokta, şeytana tapmaları ve tanrıya karşı çıkmaları olarak söylenir. Öncelikle şeytanın ne olduğunu iyi anlamak gerekir. Dinlerde anlatılan şeytan onlarca defa psikologlar tarafından kanıtlanmış olarak egomuzdur. Şeytan bize ben diyen kişidir. Bu ego farklı kademelerde irileştiğinde büyüdüğünde kendini diğer egolardan üstün görmeye başlar. Biz buna kibir deriz. Şeytanın en sevdiği günah kibirdir.

Egolar büyüdükçe diğer egoları kontrol etmeye başlar. Bu egoların aynı zamanda kademeleri vardır. Şeytan, iblis, ifrit vs. Egolar irileşiyor ve şeytanlaşıyorlar. İlluminati konusunda yapılan büyük bir yanlış vardır. Denir ki, onlar o egolar şeytana ulaşmaya çalışıyorlar en büyük ego da şeytandır. Buraya kadar her şey doğru. Onlar bize zulmediyorlar. Eğer onlar egoysa zulmettikleri kişilerde egodurlar.

Kuranda yazıyor ki Allah’tan başka mevcudiyet yoktur, ondan gayri yoktur. Şimdi burada sen ondan gayri olduğuna inanıp kendinin varlığına inanıyorsun ve şirk koşuyorsun. Şeytanın iddiası Allah’tan gayrısı olduğuna ve o gayrının kendi olduğunu söylemek değil mi? Bunu yapan kişi sensin. Allah’tan gayrısı olduğuna inanıp kendine isim veren kişi sensin. Biz hatayı zaten en baştan yapıyoruz. Tüm bu düzenin tamamı baştan hatalı.

Nokta…

Melatonin: Ruhu ve Bedeni Düzenleyen Hormon
DMT Dimetiltriptamin: Kısaca Ruh Molekülü
Epifiz Bezi: 3.Göz ile Kalp Gözünün Açılması
Paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DUNYALITE