Birlik Bilincinde Olmak: Greta Thunberg

Keep Searching….Arabanızı her yere park etmeyin. Arayışa devam edin. O, bu söylemiş yeterli gelmesin size. Birçokları o fikrin peşinden gitse de siz bir durun. Sorun benliğinize. Enerjisi nasıl, size hissettirdiği nedir?

Benim kriterim, okurken ağır mı geliyor enerjisi hafif mi?

Hiç bitmesin araştırmanız, öğrenmeniz.

Uçan balona atlayın ve bize gösterilmeyen, perde arkasındaki gerçekleri arayın.

Bunları bana yazdıran, son bir kaç gündür genç aktivist Greta hakkında yazılanlar ve son Anonymous videosu. Anonymous uzun süren sesizliğini Greta’yı uyararak yaptıysa hislerim doğruydu, vardı bu işte bir iş. Greta, beraber olduğun ve soruna çözüm aradığın insanlar bu sorunu başta yaratanlar ve seni kullanıyorlar. Çevreyi korumak çok önemli ancak çevreyi korumayı bu sorunu yaratanların eline vermek çok tehlikeli mesajını verdiler.

Genç aktivist Greta okulu kırıp, protestolarına başladığında çoğu insan heyecanlandı, özellikle de son 1 yılda da çığ gibi büyüdü hareket. Kanada başkanı Trudeau ile buluşmasından, BM konuşmasına kadar.

Ben, sadece hislerime dayanarak uzak durdum. Bekleyelim, görelim dedim ancak nedense ne yapsa bana samimi ve gerçek gelmedi. Greta, evrensel projelerden biri belki de derken çevresel sorunlara, sorunu baştan yaratanlarla birlikte getirdiği çözüm son noktayı koydu.

Greta’nın önerdiği karbon vergisi, çevresel sorunların ‘C02’yi azaltarak’ gibi davranacağını iddia edecek küresel bir gündem… etkilerini hala kesin olarak ölçemediğimiz bir şey. ⠀⠀⠀⠀⠀

Burada karbon vergisini araba sahibine ödeterek şirketlerin bundan daha fazla para kazanması mümkün hale geliyor. Var olan soruna kontrolün kimde olacağını bilmeden para akıtmak bir çözüm değil. Bu Greta’nın da görüştüğü, benim de Başbakanım olan Trudeau’nun petrol borularının çevreye verdiği zararı önlemek için ağaç dikeceğini açıklamasıyla aynı şey. Soruna çözüm bulmadan, hemen kendini deriden atacak bir yara bandıyla üzerini kapamak gibi.

Temel olarak, bir karbon vergisi ile şirketler karbon ayak izleri düşük olduğu sürece çevreyi hala tahrip edebilirler. Ayrıca kirlilik ve toksik atıklar hakkında konuşmak zorunda değiliz, çünkü C02 azaltılması var, yaşasın! Halktan daha fazla vergi dolarını emmek de büyük bir yanılsama ve yalanın bir parçası.

Gerçek şu ki, fosil yakıtlar ya da rüzgar ve güneş gibi alternatif teknolojiler hakkında bilgi sahibiyiz. Bu teknolojiler insanlığı enerji köleliğinden kurtarabilir. Onları daha fazla vergi ve kontrol altına almayı değil. Tabii ki, bu teknolojiler bir çözüm olarak sunulmuyor, sadece bir karbon vergisiyle çevresel sorunların çözüleceği bize sunuluyor. Yutmayın mavi hapı. Greta, küresel seçkinlere hizmet ettiği için dikkat çekiyor ve çekmesine izin veriliyor.

Bu konu hakkında yazıp yazmamak konusunda düşündüm haftasonu. Önce dedim dur Pia, felaket tellalcısı gibi olma. Sağ olsun chemtrails yazım birçoğunun hoşuna gitmedi, ne de olsa tepeden spreylendiğimizi öğrenmeyi kim isterdi ki. Hem ne alaka tatlı gündemler dururken 20 senedir anlatılmaya çalışılan bir konudan bahsetmek değil mi? Biri ‘so 90’s yani ay çok ‘90’lar yazarak, toplumun genelinin nerede durduğunu gösterdi aslında. Bizi rahatsız eden konuların da bir sınırı vardı belki de bu da başka bir yazı konusu.

Siz, ezber bozanlardan olun. Siz, öncülerden olun.

Buraya bunun için geldik, alan açmaya, rehberlik etmeye, rehberlik ederken öğrenmeye ve gelişmeye.

Evrende hepimiz farklı bir alan tutuyoruz. Bir’lik bilincinde olun, sürü bilincinde değil. Önce Benliğimizi keşfetmektir görevimiz. Bir’lik bilincinde bir BİREY olmak.

Biz ezber bozanlar buraya bilinmeyeni anlatmaya, görünmeyeni göstermeye geldik. Kısmayın sesinizi. Fikirlerinizi cesurca ifade edin. En yakınlarınız bile anlamayabilir, sizi eleştirebilir. Siz omurganızı dik tutun, fikrinizi belirtin. İkna etmek zorunda değilsiniz, aradaki farkı görün, tartışmalara girmeyin. Işığınızı, bilgeliğinizi yaymaya devam edin. Arayışınız, merakınız hiç dinmeyerek…

Mitakuye Oyasin – We are all ONE

Pia π

Fb: Pia Pınar Hesabından Alınmıştır…

Dünyalite

Paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DUNYALITE