Varlığının Işığı: Nefes

Gevşemeyi ve buna karşılık gerilimin yerini alan derin huzuru hissetmek ister misin! Nefes…

Bunun bir nefes kadar yakın olduğunu söylesem! Hatta bu tamda nefesin desem ve onu fark etmen ile başlayan şimdi ve burada olma halindeki aydınlık diye de eklesem…

Ağır derin birkaç kez soluk alıp verirken, onun içinde kal ve izle. Seni çepeçevre saran kozmik enerji alanını ve bu enerjinin içine girdiğini, seni yenilediğini hisset. Git gide gevşerken soluk alıp verirken, giderek kuvvetle tam ve bütün olmaya doğru kaynağa bağlandığını hisset…

Her gün içime yaptığım bu yolculukta, her gün kendime dair ne güzel renkler, temalar öğreniyorum. Sessizliğimde nefes alış verişlerimi dinleyerek, kendimi bulmaya niyet ediyorum, kendimle çalışırken gönüllü olmak ise evrene hareket mesajımı veriyor.

Mesaj akmaktır, mesaj teslimiyettir, mesaj akıntıya karşı yüzmek değil, akıntıyla yüzmektir.

İnsan acının ve mutluluğun, cennet ve cehennemin tohumlarını içinde taşır. Ne oluyorsa her şeyin sebebi biziz. Bunu bilmek dönüşümün başlangıcıdır. Hiçbir şey değişmez, her şey dönüşür.

Beden ve ruh bütünün görünen iki parçasıdır. Beden gözle görünen ruhtur, ruh ise gözle görünmeyen bedendir. Ruh, Beden ve Zihin Üçlemesi

İnsan insanda Tanrı’yı ararmış. Her yansımada bir yolcuğun tekamülü  içimizde gölgelik eder bize. Ayna ve yansıma. Tüm varoluş bize ayna, biz ona. Ereceğimiz insanı kemale giderken tekamül yolculuğunda en mühimi KENDİNİ BİLMEK.

KENDİNİ BİL..

Niyetimiz bu olduğunda bir de kendimiz ile çalışmaya gönüllü olursak sistem anında işler. Beklerken olumlama yapmak ile adım atamayız. Adımsız bir istek evrende hareketsiz kalır. Ve evren hareketi sever, işler. 

Nefesini fark ettikçe, kendini bilme yoluna bir adım yürür, farkındalık kazandıkça, aydınlanır, olduğumuz alanı fark ederek içinde kalır ve inancımız güçlendikçe tam ve bütün hissetme bağımız akar.

Esnemeye izin vermezsek yaşam bizi kırar. Hep ağaçları örnek veririm. Her fırtınada, rüzgarda o esnemeye izin vermediğinde kırılır. Güneşi de, rüzgarı da, deneyimlerken, hayatın akış nefesinde nefsi ile var olan varoluşta bizim de OLUŞUMUZU yükseltmemiz mühimdir.

Önce niyet..

Sonra hareket için gönüllülük esası..

Ve adım geldikçe yol belirir, yeter ki yolcu olduğunu fark ettiğin bu bedenli alanda nerede ve ne olduğuna dair merakını arttır, kendini meraklı bir gözlemci olarak izle, fark et.

Gülay Şahin

Bir Nefes Aldım, Hayatım Değişti

Farkındalık Oluşturan 13 Spiritüel Nefes ve Enerji Bilgisi
Regresyon Terapisi Nedir? Bilinçaltı Temizliği Nasıl Yapılır?

Dünyalite

Paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DUNYALITE