Bir Nefes Aldım Hayatım Değişti

Dışarıdan bakıldığında sorunsuz gözüken hayatımda kendi kendimle olan mutsuzluğum bir volkanın patlaması gibi öfkenin dışa vurumu şeklinde kendini gösteriyordu.

Maddi olarak çok aşamalardan geçmiş ve artık rahatlığa kavuşmuş, eşiyle uyumlu, hayattan tam keyif alacağımız zamanların kendimle ve dünyayla olan çatışmaya dönüşmesi huzursuzluğumu daha da arttırıyordu. Görünen hiçbir sebep yoktu, peki ben neden mutlu değildim?

Artık kendimle olan çatışmam öyle bir noktaya gelmişti ki en ufak şeyler beni huzursuz ve mutsuz etmeye yetiyordu. Arayışım sürerken yardım çağrıma gelen cevap bir nefes kadar yakındı! O yaz başında nefesle tanışmam hayatımı sonsuza kadar değiştirecekti. Çeşme’de 5 günlük bir kampla başlayan macera bugün bir hayalimi daha gerçekleştirdi ve biliyorum ki bu daha başlangıç…

Bir nefes aldım hayatım değişti.

Bugünkü ismi Temel Nefes Eğitimi, o günkü adı Mucize Kursu olan 5 günlük kamp sonucunda ben kendimle kavuştum. 40 yaşımda yeniden doğuşumun ilk adımı olan bu eğitim, hayatıma kattığı farkındalıkla bana yeni bir dünyanın kapılarını açmıştı ve bana o kapıdan içeri girmek kalmıştı sadece.

Fizyolojik etkilerinin yanında ruhsal olarak da aradığımı bulmuştum. Ben nefesimle ve kendimle buluşmuştum.

Öğrendiklerim, hatırladıklarım, fark ettiklerim bir yana bana kazandırdığı dostluklar, kendi potansiyelimin farkına varmam, seçeneklerimin olduğunu görmem her şey bu kursla başladı ve devamı geldi. Hayatımın kontrolünü elime almak ve istediğimi yaratabilecek güçte olduğumu fark etmek kursun ve sonrasında öğrendiklerimin ışığında bana güç verdi. 

Kendi farkındalık yolculuğumda bana uzatılan eli, talep eden herkese uzatmak için Nefes Koçu oldum. Sonrasında Access Bars uygulayıcısı olarak ve aldığım diğer eğitimlerle kendime de katarak ilerlemeyi seçtim. Hepsinin bana kattıkları, buluştuğumuz can’larla birbirimize kattıklarımız, beraberce yürünen bu yolu daha da anlamlı yaptı.

Hala öğrenci olmanın mutluluğuyla, bilginin sonsuzluğu karşısında hayret ve heyecanla, kalplere dokunmanın mutluluğuyla yola devam ediyorum.

Bu yolda diyorum ki Bir Nefes Aldım Hayatım Değişti,  hadi artık nefes alma sırası sizde.

Peki Nefes Neydi?

Nefes dendiğinde ilk aklımıza gelen soluk alıp vermek oluyor değil mi?

Nefes aslında solunumun çok ötesinde…

Doğduğumuz anda sahip olduğumuz doğal nefesi, 2-3 yaşından sonra egonun gelişimiyle birlikte limitleyici düşünce alışkanlıkları nedeniyle bir anlamda bozuyoruz.

Korktuğumuzda, endişelendiğimizde, kendimizi ifade edemediğimizde vb. durumlarda nefesimizi tutuyoruz. Yıllar içinde bunu defalarca yaparak belli düşünce kalıpları ve belli nefes alışkanlıkları ediniyoruz. Doğal nefesi unutuyoruz, özümüzle bağlantımızı koparıyoruz, kendimizi kısıtlıyoruz ve dolayısıyla fiziksel ve ruhsal bir çok rahatsızlığa maruz kalabiliyoruz.

Nefes; bizi fiziksel, ruhsal ve zihinsel olarak üç aşamada etkilemekte. Nefesimiz açık olduğunda an’da kalarak, hayatı farkındalıkla, sağlıkla ve mutlulukla yaşıyoruz. Ne istiyorsak onu yaratıyoruz.

Nefes seansları ile doğal, açık ve bağlantılı bir nefese sahip olmak mümkün.

Nefes seansı nasıl yapılıyor?

Nefes seansı, bir nefes koçu eşliğinde yapılıyor. Nefes koçu öncelikle kişinin nefesine bakarak analizini yapıyor ve nefes seansında kişiyle birebir çalışarak nefesiyle geliştirdiği blokajları dönüştürmesine yardımcı oluyor.

Her nefes seansı öncesinde yapılan yaşam koçluğu ve sonrasında yapılan nefes analizi yorumu ve koçluk ile geniş kapsamlı bir çalışmadır.

Düzenli olarak yapılması halinde kişinin hayatında gerek düşüncesel, gerek ruhsal gerekse fiziksel olarak oluşan bir çok rahatsızlığı dönüştürdüğü katılımcılarımızın geri dönüşleri ile ifade bulunmaktadır.

Aldığımız ilk nefesle başlayan hayatın hakkını  verebilmek, kendimizi gerçekleştirebilmek ve hedeflerimize ilerleyebilmek için açık nefesli bir yaşam dilerim.

Burcu Coşkun

Dünyalite

Paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DUNYALITE