Ölmeden Önce Ölmek Nedir?

Ölmeden önce ölmek ile dirilmek kesinlikle aynı şeyler değildir ve aynı anda gerçekleşmezler.

Ölmeden önce ölmek, dirilişten önce geçilmesi gereken basamaktır ve az da sürmez.

Çoğu zaman da yolun sonu zannedilir, ama başlangıç sayılır ve adı üstünde doğum değil, manevi bir ölümdür. İlk tadımı çok güzeldir, ancak, çok uzun sürerse, insana köstek olur. İnsanı hayattan soğutur.

Hayata döndüren, ikinci doğum denebilecek asıl aşama, diriliş aşamasıdır ve diriliş için ölmeden önce ölüm aşaması sonrası emek vermek, ekstra ilim ve frekans yükselten uygulamalar ile destek almak ve bunu yaşatabilen bir kamil insanın bize nazar etmesi birlikte gerekir.

Gördüğüm kadarıyla, ölmeden önce ölen ve dirilememiş ama dirildim zanneden, dirilemediğinin farkına varamamış kardeşlerimiz maalesef çoktur. Çünkü maalesef mürşit geçinen ama mürşit olmayanların çoğu ya diriliş aşamasını bilmemekte ya da bilseler de müritleri etraflarında kendilerine yıllarca pervane etmeyi istedikleri için onları uyandırmak istemezler.

Bir de bu aşamayı gerçekten hiç bilmeyen ama kendini yine de mürşit zannedenler vardır.

Yolu kendisi tamamlamadıysa, nasıl yardım etsinler başkalarına tamamlasınlar diye, edemezler tabii. Dirilişi sahiden bilen ve sahiden dirilten kamil insana rastlamak büyük lütuftur. Onların da çoğu mürşit ya da hoca olarak tanıtmazlar kendilerini, çoğu mürşitliği ya bırakmıştır, ya da hiç mürşit olmamıştır, çok azı mürşitliği sürdürür, ancak gerçekten nasibi olanların karşısına çıkıp onları eğitirler, minnet ve bağlılık da beklemezler, onlar bunu sadece gönüllerinden geldiği için yaparlar.

Onlara rastlamak için kanımca bazı arınmaları yaşamış olmak da şarttır. Gönlünü buna açan ve yeteri kadar arınan herkese nasip olur dilerim.

C.Thadess

Dünyalite

Paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DUNYALITE