Farkındalık Oluşturan 13 Spiritüel Nefes ve Enerji Bilgisi

1.Hayat nefes ile başlar. İnsanlar ölüdür. Etrafınıza iyi bakın sanki zombiler ile yaşıyoruz. Nefes aldıklarını sanıyorlar. Halbuki ağaç da nefes alıyor. Yedi yaşından sonra nefesimizi durdururlar. Ailede çevrede 17 bin olumsuz, 19 olumlu cümle kurulur. İçsel daralma ile nefesimizi göbek deliğinin üzerine çıkarırız ve akciğerler aşağı doğru çalışmamaya başlar. Artık yavaş yavaş yarı ölü gibi yaşarız. Halbuki nefesimizi göbek deliğinin altına indirebilirsek ölümsüz oluruz.

2.Adımlar hep ileriyedir. Arkamızda kalan hiçbir uzuv yoktur. Geriye bakmayın. Ama biz hep geçmişte yaşıyoruz. Bize yapılan haksızlıkları veya bizi üzenleri anlatıp duruyoruz. Geçmişi silin, affedin ki rahat ilerleyelim. Bir uçağı düşünün motorları devamlı önden havayı alıp, arkaya verir ve uçuşa geçer. Bizde her nefeste önden alırız ama nefesimizi vermeyi bilmeyiz.

3.Bizler elektrik ve manyetik varlıklarız. Üzerimizde beş tane akümülatör vardır. Aküleri iyi dolduramazsak akşama kadar yetmez ve çabuk yoruluruz. Yaşlıların erkenden uyumalarının sebebi akü-enerjileri bitmesindendir. Aküyü ancak nefes ile doldurabiliriz. Doğru nefes almayı öğrenin.

4.Doğduğumuzda üzerimizde bulunan merkaba enerjisi vardır. Bu saniyede üç bin km hızla döner ve çocukların sürekli hareket halinde olmasını sağlar. Bizdeki bu merkaba enerjisi neredeyse dakikada bin km sürate düşmüş durumda bunu ancak nefes ile harekete geçirebiliriz.

5.Davudun yıldızı bizde Yahudiliği sembol eder. Hâlbuki bu sembol korunma sembolüdür. Eskiden her duanın başına ve sonuna konurdu. Hep yanlış bilgiler sayesinde sembol kullanmayı unuttuk. Üçgenin yukarı olan kısmı eril enerjiyi aşağı ucu olan kısmı ise dişi enerjiyi temsil eder. Tam merkez de insan nokta şeklinde kalır ve bu yıldız bizde sürekli döner bu üzerimizdeki kristal enerjinin dönüşü olarak bilinir. Çocuklarda saniyede de üç milyon km sürat ile döner yetişkinlerde ise bunun yüzde biri kadar düşük bir hızda döner. Bu topacın hızla dönmesi gibidir. Hızı düşerse yalpalar ve durur. Yani insan da ölür.

6.Üst bilinç yada içimizdeki bağlantı; Nasıl ki üst beden, alt beden var. Bizimde alt ve üst bilincimiz var. Biz alt bilinç de dünyayı, üst bilinç de ise sonsuzluğu algılıyoruz. Gözlerinizi kapatın ve göz bebeklerinizi yukarı kaldırıp, bekleyiniz. Birden ışıklar gelmeye başlar. Üst bilincinize bağlanacaksınız. Artık eskisi gibi kalma ihtimaliniz yoktur. İlerliyoruz.

7.Bedenimiz bir manyetik alan yaratır. Bu üzerimizde dönen kristal enerji yüzünden. Şayet kristal enerji dönmezse manyetik alan çok zayıftır. Mesela bazı insanlar için çok çekici biri deriz. Bu onun gülmesi, komikliği, neşeli olması ile doğru orantılıdır. Güzel başkadır, çekici başkadır. Herkes güzel olamayabilir. Ama herkes çekici olabilir. Yüzünüzden gülmeyi eksik etmeyin samimi olun. Kimseyi ve hiçbir olayı yargılamayın. Çekicilik başlamıştır. Eşiniz size tekrardan aşık olacaktır.

8.Merkaba bedeni aynı zamanda kristal bedenimizdir. Çocuk nefesi alırken üzerimizde saniyede üç milyon km süratle döner. Bu bizim uçmamıza bile yeter. Ama biz nefesimizi durdururuz. Her geçen gün daha az nefes alırız. Üzerimizdeki kristal bedenimiz yavaşlar çabuk yoruluruz, çabuk kızarız. Ve korkak yaşarız. Nefes alın lütfen yaşamak için nefes alın. 

9.Aydınlanmış bir insanın bel kemiğinde kundalini yılanı bulunur. Buna Hermes kundalinisi denir. Diğeri sıradan bir insanın kundalinisidir. Hermese bizde hermiş-ermiş denir. Eren bir insanda kundalini enerjisi böyle çalışır. Bu yılanıda ancak nefesle yükseltebiliriz.

10.Atasözü der ki, para parayı çeker. Yani benzer, benzerini çeker. Enerjiniz düşük ise düşük enerjili insanlar ile karşılaşırsınız. Enerjiniz yüksek ise mutlu, huzurlu insanların dünyasına girersiniz. Enerjimizi yüksek tutmak için gülmeyi ve nefes almayı öğrenin. 

Three disabled people looking at the sunset. Idea of healing and hope. 3d illustration.

11.Dilin damağa vurması çok önemlidir demiştik. La ilahe illallah derken her La sesinde dil damağa vurur. Do-re-mi-fa- sol-la-si notalarında altıncı ses La sesidir. Ve Allah’ın peygamberler ile konuştuğu sestir. Kapalı damaktadır. Ne kadar zikir çekerseniz diliniz damağınıza o kadar çok dokunur. Göreceksiniz kapı açılacaktır. İsa’nın çalın, kapı açılacak, isteyin verilecektir dediği yerdir. Kuran’da da talebena vecedena, isteyin verilecektir ayetindeki yerdir. İşte sorun burada, biz istemesini bilmiyoruz. Bir bilen bulup, dua isteyin o zaman.

12.Köklenmeden yükselemezsin. Deriz ki, kökü kurusun. Köküne kıran girsin. Kökünü bilmiyoruz. Bir insan kökünü bilmezse o insanın maneviyatı zayıftır. Kalp çakrasından dünyaya geldik ama aşağıların aşağısına düştük. Dünyaya geldik. Şimdi yükselme zamanı sağlam bir kök ile dallarımızı kollarımızı yukarı kaldıralım ve uyanmak için dua edelim.

13.Tantra nefesi diğer nefes tekniklerinden farklıdır üzerimizdeki baskıları yok etmek ve kalçamızda uyuyan kundalini yılanını uyandırmak için yapılan bir çalışmadır. Bu yılan çakralardan geçerek epifiz benzine kadar yükselir ve ışığın içine girersiniz. Herkesin en az bir defa deneyimleyeceği bir çalışmadır.

Anday Yolaç

23 Spiritüel Sembol ve Sır Bilgisi
Farkındalığınızı Arttıracak 35 Spiritüel Şifa Bilgisi
Kendinizi Bulmada Size Yardımcı Olacak 10 Ritüel

Dünyalite

Paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DUNYALITE