Sır: Her Alış, Bir Veriş İçin

Sana bir sır vereyim mi? Hayatta her şeyi elde edebilirsin. Hatta belki ediyorsundur. Hiç düşündün mü, bu süreçte nelerden vazgeçtiğini?

Almak için neleri feda ettiğini. Sistemde bir şeyi almak istiyorsan kesinlikle bir şeyler vermek zorundasın. Zamanını, deneyimlerini, paranı, sevgini hatta belki de en sevdiklerini. Seçim yapmak sana kalmış. Şimdi her şeyi isteyebilirsin.

Bedri Ruhselman şöyle der. Unutulmamalıdır ki, her alış, bir veriş içindir. Eğer biz dünyamızdan neler alıyorsak, onları yine, sırası geldikçe başkalarına da vermek zorunda olacağımızı kabul etmeliyiz. Aksi halde, büyük ve derin bir bencilliğe düşeriz ki, o zaman, ruhçuluktaki tekâmül kavramını anlayabilmek ve anlatabilmek çok güç olur.

O halde, dünyanın şartları bize bir şeyler kazandırmış ise, biz, yine aynı şartlar içinde, bu kazançlarımızdan bazılarını henüz kazanma yolunda bulunan diğer kardeşlerimize de kazandırmaya mecburuz ve bu da ancak, sırasında [gerektiği zaman] Dünya’ya inerek, maddi bir varlık halinde, o yürümekte güçlük çeken kardeşimizin elinden tutmayı, onu yürütmeye çalışmayı ve bunun için icap eden her türlü fedakârlığı yapmayı gerektirir.

“Peygamberler, büyük insanlar, büyük kahramanlar başka türlüsünü mü yapmışlardır?”

Paul Brunton’a göre ise başkalarının gelişimine yönelik yapılan yardımlar ne kadar basit ve önemsiz gibi görünürse görünsün, yapılan yardımın nerelere varacağını anlayabilmek mümkün değildir. Bu tesir sizden başkalarına, onlardan da diğerlerine ulaşarak suda genişleyen halkalar gibi bir zaman ve mekan sınırlaması olmaksızın yayılacaktır.

Hayatın matematiği basittir. Bir verirsen, bir alırsın. Farkında olmadan hesaplar ödenir. Sistem böyle işler. Tek yapman gereken sistemi iyi okumak.

Sır bu ya onun için tüm bildiklerini unut, ön yargılarından kurtul. Kimsenin aleyhinde konuşma, yargılama yoksa yanılırsın. Hiçbir şeyden emin olma, tek bir doğru yoktur ama tek gerçek vardır. O da ne kadar bilsen de aslında hiçbir zaman tam olarak bilemeyeceğindir.

Dünyalite

Frekans Seviyeleri
Bir Nefes Aldım Hayatım Değişti
İnsan Ne İçin Yaşar?
Paylaştıkça çoğalır.

Sır: Her Alış, Bir Veriş İçin” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DUNYALITE