Kendinizi Bulmada Size Yardımcı Olacak 10 Ritüel

1-Her şeyden önce nefes eğitimi alın. Çünkü o hayattır ve çocuk yaşta nefes almayı unutuyoruz.

2-Namaz, pilates, yoga veya herhangi bir sporu yapın. Yada sadece yürüyün. Vücudun günde bir saatlik yürüyüşe, harekete ihtiyacı var. Hareket olmadığında vücut makinesi yaşlanır ve hastalıklar başlar.

3-Günün belirli zamanlarında sessiz sakin oturmayı çalışın. Başta sıkıcı olabilir ama bu önemlidir. Önce 5-10 dk, daha sonra 30 dk ya kadar sessiz kalabilmeyi alışkanlık haline getirin.

4-Hafta sonları doğaya çıkmaya vakit ayırın. Artık şehirlerin havası kirlendi. Genellikle 600 metrenin üzerinde nefes alacağınız yerleri tercih edin. Bu bir dağ yürüyüşü veya deniz kenarında yürüme olabilir. Enerjimizin dengelenmesini sağlar.

5-Güzel konuları konuşup sohbet edebileceğiniz mutlaka bir arkadaş grubunuz olsun. Sohbet etmeyip paylaşmayanlar daha sonra psikologlara gidip anti-depresan ilaçlarını kullanmaya başlar.

6-Çocuklarla oynayın, onlarla vakit geçirin. İçinizdeki çocuğu uyandırın. İçinizde beklentisiz bir sevinç oluşur.

7-Almaktan daha çok vermeyi öğrenin. Selam verin mesela, gülen bir yüz verin etrafınıza, evde bir şeyler hazırlayıp komşularınıza verin. Siz verirseniz eğer size de Allah verir. Bunu zaman içerisinde görürsünüz.

8-Gülme meditasyonunu ve gülmenin faydalarını öğrenin.

HAH HAH HAH

HİHİHİHİHİHİH

HOH HOH HOH

HUH HUH HUH

Hergün düzenli olarak bu gülmeyi yapın, kahkaha atmak timüs bezini aktive ettiğinden bağışıklık sisteminizin güçlendiğini farkedeceksiniz.

9-Akşamları iyi uyumak önemlidir. Düşünme gelince daha yavaş nefes alıp vermeye başlayın.

10-Aşık olun ve sevin. Belkide bu asla kavuşamayacağınız biri bile olabilir. Zaten makbulü de budur. Kavuşunca özlem sona erer, özlemin dinmeyeceği koşulsuz bir aşk yaşayın. Aşıklar asla ölmez. Aşkı bilmeyen de Allah’ı bilemez.

Anday Yolaç

Anday Yolaç

Dünyalite

Paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DUNYALITE