Yaşam Hiyerarşisi: Hayatı Yeniden Değerlendirmek

Yaşam Hiyerarşisi ile Hayatı Yeniden Değerlendirmek. Dışarıya çıkın ve etrafınızdaki insanlara, arkadaşlarınıza düşmanlarınıza şunu deyin; “İçinde var olan ışığı ve hayatını onurlandırıyorum, şu anı ve yeri benimle paylaştığın için sana teşekkür ediyorum”.

Bu olumlamayı dışarıdan yüksek sesle söylemene gerek yok, içten bile söylesen mucizeyi görürsün. 

“Hayatınızda size en büyük kötülüğü yapanlar, aslında sizin ruhsal yükselişiniz için en zor görevleri üstlenen özel ruhlardır. Çünkü size en çok değer veren ruh kardeşiniz ancak bu görevi sizin için gerçekleştirebilir.”

Zaman ve dünya boşa geçiyor. Nasıl mı?

yaşam hiyerarşisi

1-7 yaş arasında sana yürüme, konuşma, yeme, içme ve tuvalet eğitimi ile kim olduğumuz öğretilir. (ismin, inancın, cinsiyetin) ama çocukluğumuzu unuturuz.

7-17 yaş arasında okullarda matematik, fizik, kimya, coğrafya vs. derslerinde hayatta hiç kullanmayacağımız kısımları ile beyinlerimiz dolduruluyor. Sabah okula giderken öğleden sonra dershaneye gidip boşa geçirilen bir zaman. Öğrenmemiz gerekenler ise; doğada olmak, dostluk, arkadaşlık ve birlik bilinci.

17-23 yaş arasında ise üniversite zamanları. Yine doğayı incelemediğimiz, kendimizi sorgulamadığımız sanki bir robot gibi büyüdüğümüz bir yaşam. (gıda mühendisi çıkıyoruz ama bir usta kadar beslenme bilgisi olmuyor. Bir elektronik mühendisi çıkıyoruz ama bir çırak kadar becerikli olamıyoruz vb) Diplomalar alınıyor ama iş bulunamıyor. Kendini tanımadan gecen bir eğitim hayatı.

23-30 yaş arasında askerlik, iş bulmak ve evlenmek derken kendini ve hayatı tanımayan başka bir insanla evlenmeye karar veriyoruz. Aile kavramının ne olduğunu bilmeden (Allah rızası ile kurulan yuva A’ile) Toplumun ve ailenin baskısıyla gidebildiği kadar giden ( bazen 20 -30 yıl süren). Boşa geçen ve içi doldurulmamış bir evlilik hayatı.

30-60 yaş arası artık hayatını devam ettirebilmek için para kazanıp, ev ve araba alıp, yaz tatilinde bir yerlere gitmek. (son zamanlarda ise tv izlemek, dizi takip etmek. Seni uyutan tüm dizileri izlemek, bir avuç insanın yaşayışını izleyerek geçirmek-kim nerde ne yapmış gibi) kendini ve yaratılış nedenini bilmen gereken dönemde yine boşa geçen bir hayat.

60-00 ve üzerinde ise dünyada yaptıkların için cenneti beklediğin, yapmadıkların için pişmanlık duyduğun ve kendini bulmadan, kendine gelmeden göçüp gittiğin bir yaşam.

Bu dünyada yaptığın ve yapacağın şeyleri tekrar gözden geçirmeye ne dersin?

Anday Yolaç

Dünyalite

23 Spiritüel Sembol ve Sır Bilgisi
Farkındalık Oluşturan 13 Spiritüel Nefes ve Enerji Bilgisi
Kendinizi Bulmada Size Yardımcı Olacak 10 Ritüel
Paylaştıkça çoğalır.

Yaşam Hiyerarşisi: Hayatı Yeniden Değerlendirmek” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DUNYALITE