Frekans Seviyeleri

Alt bilinç seviyelerinde kalındığında beta dalgaları aktif hale gelmekte ve sizi stresli, huzursuz ve daha gergin yapmaktadır.

Bu dalganın frekansı saniyede 14-30 hz titreşerek sürekli bir vehim ve tedirginlik peşinde zamanın nasıl geçtiğiniz anlamazsınız.

Üst bilinç seviyesine çıkıldığında yani dünyevi (alt) seviye bırakıldığında daha huzurlu ve mutlu olmanızı sağlayan alfa dalgaları devreye girer. Alfa frekansı saniyede 7-14 aralığındadır. Daha yavaştır. An-a daha yakındır. Zam-anın durduğu şeylerdir. Zaman senin içinde akar.

Mutlu ve huzurlu olduğunuzda alfa yayınındasınızdır. O nedenle mutlu olmaya bakın. Ne yaptığınızda yüzünüzde tebessüm oluyorsa ona odaklanın. Bunların sıklığını hayatınızda arttırmaya çalışın. Resim yapma mı, müzik dinlemek mi yada kitap okumak mı. O sizde saklı.

Beta frekans dalgaları daha hızlıdır;

  • Hız arttıkça korku artar.
  • Korku arttıkça vehim artar.
  • Vehim arttıkça şeytan büyür..

Yapılan araştırmalarda alfa frekansında olan kişilerin çevrelerinde bulunan beta seviyesindeki binlerce kişinin frekansını dengelediği ortaya çıkmıştır. Sadece kendini iyi yapmakla kalmayıp etrafındaki ortamıda pozitif yönde etkilemiş oluyorsun.

Hangi davranışların bizi betaya sürüklediğini hangilerinin alfaya yükseldiğini iyi özümsemek icap eder. Ego tabanlı tüm davranışlar beta bölümündedir. Burdada ego nun iyi anlaşılması lazım. Hileleri çoktur.

Amerika’da beyin cerrahlarının, bilinçaltı hocalarının ve kuantum bilimcilerinin birlikte girdikleri 13 beyin ameliyatında şöyle bir durum tespit edilmiş. Hakkını vererek ibadet eden ve meditasyon yapan kişilerin beyin nöronlarında mekân ve zaman algısını oluşturan nöronlarının pasif olduğu görülmüştür. Lâ Mekân Lâ Zaman durumu fiziksel olarak beyinde gerçekleşmiş.

Hiç bir ibadet boşuna değildir, yeter ki mânâsına erelim.

C.Thadess

Dünyalite

Paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DUNYALITE