Düşünceler ile Dönüştürme Gücü

Düşüncelerini değiştir yaşamın değişsin…Birçok yerde okumuşsunuzdur değil mi?

İlk duyduğumda bana çok da inandırıcı gelmemişti. ‘Ne yani şu an içinde bulunduğum durumu düşüncelerimle ben mi yarattım şimdi‘ diye düşünmüştüm en bilmiş tavrımla.

Ancak katıldığım eğitimler, okuduklarım, seyrettiğim filmler, yaşamının iyileştiğini hatta kanser vb. ağır hastalıklarını bile batı tıbbının yardımı dışında kendi düşünceleriyle değiştirdiğini yazan duayen spritüel yazarlar, hepsi de yanılıyor olamazdı değil mi? Okudukça ve çeşitli çalışmaları yaptıkça fark ettim ki evet düşüncelerimizle biz yaratıyoruz yaşamımızı.

Derin inanç kalıplarımızı değiştirmek zor gelse de uçan giden bir bulut gibi arkasından bakarken düşüncelerimizin hayatıma yaptıkları ve kattıkları için bazen teşekkürlerimi sunarken bazen de gülmekten alamıyordum kendimi. Yarattıklarımı görünce!

İnsan her zaman an’da farkına varamıyordu belki düşüncelerinin ancak sonrasında, fark ettiğinde durabildiğinde, düşüncelerinin peşine takılıp Kaf Dağı’na gitmediğinde ve en önemlisi o düşünceyi sorgulayabildiğinde dönüştürme gücüne sahip oluyordu.

Ve düşünce değişince hayat değişiyordu, hem de 180 derece.

Aslında bu kadar kolaydı hayat ve güç bizdeydi. Oysa büyürken bu öğretilmemişti bize. Hayat zordu, çok çalışmak gerekirdi, para kazanmak zordu, kız başına olur muydu, hem sonra elalem ne derdi? Ve daha niceleri…

Ne çok yargıya maruz kalarak büyüdüğümüzü Access Bars ile tanışınca fark ettim..

Üstelik bu yargıları oluşturan düşüncelerin çoğu bize ait değildi ancak o kadar sahiplenmiştik ki ve öylesine tutunmuştuk ki…Bırakırsak sanki biz biz olmaktan çıkacaktık.

Sahi biz kimdik?

Geriye dönüp baktığımda düşüncelerimin değişmesi ile bugün yarattığım hayatımın geleceğimin teminatının olması yanında her an aslında hayal ettiğim geleceği yaratabilme potansiyelimin farkına varmanın hazzı paha biçilemez.

Bunu an be an yaşayarak öğrenen ve hayatına geçirebilen biri olarak diyorum ki bugün içinde bulunduğunuz durum her ne ise geçecek ve bu durumu değiştirme gücü sizde…

Yeter ki kendinize inanın ve hayatınızın kontrolünüzü elinize alın.

Burcu Coşkun

Dünyalite

Paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DUNYALITE