Basit Olan Güzeldir

Basit Ol..Kendini bir amaca bağlamadığında hayat basitleşir, ne zaman bir idealin olsa her şey karmaşaya döner. Hele ki bu idealler birden fazlaysa seni sürekli böler.

Karmaşık hale geldiğinde sende değişirsin. Artık olduğun kişi değilsindir. Sürekli geleceği düşünen ve şu anı kaçıran bir kişi haline gelirsin. Halbuki basit olduğunda sadece şu andasındır. Gerçeği kaçırmazsın. Çünkü gerçeklik buradadır. Sende orada olduğun için bütünlük vardır.

Basitliği hayatın her alanında kullanmaya çalış. O seni daha dingin, huzurlu, sağlıklı ve aynı zamanda başarılı yapacaktır. Tüm olağanüstü ve zor yapıların temelinde basitlik vardır. Eğer öyle olmasaydı kompleks ve karmaşık bir yapıyı yönetmek veya kullanmak hataya sebep olurdu. Japonların minimalist felsefi yaklaşımı da buna iyi bir örnek olabilir. Onun ne kadar sade ve güzel olduğunu fark et.

Hayat gibi karmaşık bir olguyu ancak basit yaşayarak ve düşünerek yönetebilirsin. Basit ol..

İdealler olduğunda ve işler karmaşıklaşmaya başladığında düşünceler ve akıl devreye girer. Düşünmek o konuda içgüdüsel bir anlayışın sende olmaması demektir. Düşünce yapaydır, anlayış doğaldır. Düşünce olduğunda tepki verilir, anlama olduğunda ise gerçek yanıtlar oluşur. Düşünceler akıl oyunudur ve seni yanıltabilir. Anlayış ise zeka ürünüdür. İçgüdüsel olduğundan doğal sonuçları vardır.

Düşüncelerde bilinçaltının etkisini görürsün. O seni yönlendirir. Bilinçaltı özünde senin onu kabul etmediğin kısımlardan oluşur. Basit insanlarda bilinçaltı olmaz. O zaten farkındadır ve andadır. O her şeyi kabul ettiği için bilinçaltı oluşmamıştır.

Basit insanın hiçbir fikre sahip olmayan ve kolektif zekaya güvenerek yaşayan bir felsefesi vardır. O zeka senin rehberindir. Sorgulama olmadan yaşarsın. Çünkü teslim olmuş ve güvendesindir.

Basit olmanın yollarını ara..

En Etkili 30 Spiritüel Gelişim Kitabı
Yüzyılın En Etkili 10 Spiritüel Kişisi
Frekans Seviyeleri
Paylaştıkça çoğalır.

Basit Olan Güzeldir” için bir yorum

  • 19 Aralık 2020 tarihinde, saat 12:41
    Permalink

    Thanks-a-mundo for the post. Really thank you! Fantastic. Gerda Stanly Tarah

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DUNYALITE