Uzay Çağında Eski Olana Format Atmak

Uzay Çağında Eski Olana Format Atmak..

Bütün alem hızla ilerliyor. Bir günü bir gününe denk olan bizden değildir denmiş. Bizler bu ilerleme sayesinde kendi yeteneklerimizi keşfediyoruz.

Yazılımlar dahi sürekli gelişmekteler, eski nesil Windows 95 kullanmışken yeni nesil Windows 7‘ ye geçti. Önceki nesil kablolu ev telefonlarını kullanırken şimdiki nesil android telefon kullanıyor. İşte buna kuşak farkı deniyor.

Burada yapılması gereken eski nesle format atılarak yeni programlar ile yükseltilmesi. Ancak eskiler bu formatı ne kadar kaldırabilir, kapasitesi yeterli olur mu, bunu anlamak gerek. Her ay telefonumuza güncellemeler gelirken bir kez olsun dönüp kendimize bakıyor muyuz, kendimizi güncelleyebildik mi?

Hayatlarımızı başkaları ile kıyaslayarak ve onların yaptıklarına bakarak geçiren bir toplum olduk. Seni rahat bırakması için çocuğunun eline tablet, cep telefonu verip aslında onu cezalandırıyorsun.

Yaşam uyumanıza yardım eden programları izleyerek geçiyor. Eğer illaki bir şey izleyecekseniz çocuğunuzu izleyin. Dünyaya için faydalı bir şey yapmak istiyorsanız kendinizi tanımaya çalışın. Yeni şeyler öğrenmeye ve kendinizi tanımak için yatırım yapın.

Artık uzay çağındayız ve her şeyle etkileşim halindeyiz. Bunun farkında olup biraz kendimize gelelim. Hayatımızı başkalarının ne yaptığıyla değil kendimizi geliştirmekle, başkalarını eğitmekle geçirelim ve muhtaç olmadan yaşamayı öğrenelim.

Güzel filmler izleyelim, gezelim, görelim, gönlümüzde çiçekler açan müzikler dinleyelim, dinletelim. Kısacası sevelim sevilelim. 

Bu dünya kimseye kalmaz. Ne sana, ne ona.

Anday Yolaç

Dünyalite

23 Spiritüel Sembol ve Sır Bilgisi
Farkındalığınızı Arttıracak 35 Spiritüel Şifa Bilgisi
Kendinizi Bulmada Size Yardımcı Olacak 10 Ritüel
Paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DUNYALITE