Para Enerjisi Nasıl Çalışır?

Para enerjisi. Paraya yüklediğimiz negatif veya pozitif bakış açılarından dolayı ona sahip olamıyoruz.

Her şeyin enerji olduğunu bilerek ve anlayarak işlev yapmaya başladığımızda para ya da sahip olmak istediğiniz her şey olabilirisiniz.

Şimdi para üzerine biraz sorgulama yapalım ki paraya bakış açımız ve onu ne olarak gördüğümüz farkındalığımıza gelsin.

Para sizin için nedir? (Buna 3 yanıt veriniz)

Para benim için güç, özgürlük ve özgüven demekti.

Para benim için güçtür! Dediğimizde onu katı hale getiririz ve katılıkta işlem yapamayız, onu içimize alamayız. Para sadece enerjidir! Güç sadece enerjidir, özgürlük veya özgüven de sadece enerjidir. Her şeyin enerji olduğunu bilerek işlev yaparsak her şey olabiliriz.

Para ile ilgili düşünceleriniz neler? (Buna 3 yanıt veriniz)

Bir arkadaşınız size ‘dünyada yeterince para yok’ der ve siz buna inanırsanız onunla uyumlanırsınız ve ona ‘Evet haklısın’ dersiniz ve bunu kendi hayatınızda ve onun hayatında katı hale getirirsiniz. Eğer ona tepki gösterirseniz ‘hayatımda bolca paraya sahibim, sende neyin yanlış olduğunu bilmiyorum’ derseniz veya ‘benim için böyle olmayacak’ derseniz onu katı hale getirirsiniz ve onu bir çantada eve götürürsünüz. Eğer borç almanın geri ödemekten daha kolay olduğunu düşünürseniz, bunu katı hale getirirsiniz ve sürekli borç yaratırsınız.

Para enerjisi ile ilgili duyduğunuz şeyler sadece ilginç bir bakış açısıdır. Yargısız ve daha açık bir alandan işlev yapabilmek için para ile ilgili tüm olumsuz düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Onlara bakıp, onları irdeleyebilirsiniz.

Para kazanmak zor! Böyle bir bakış açısı ne kadar kısıtlı öyle değil mi?

Kim demiş zor? Kime göre zor? Hep mi zor? Her dakika, her saat mi zor?

Eğer bu yargıya inanırsak burada hipnoz oluruz ve hep buradan yayın yaparız ve evet parayı zor kazanmayı katı hale getiririz. Şimdi bu inancı iptal edip ‘maddi özgürlük ve refah içindeyim’ düşüncesini alıp kullanabilirsiniz ve buradan işlev yapabilirsiniz. Bunu dilinize mantra gibi yerleştirebilirsiniz ta ki öyle olana kadar kullanabilirsiniz.

Birlikte bir egzersiz yapalım;

Şimdi gözlerinizi kapatın ve önünüzden enerji çekmeye başlayın, onu nefesinizle değil bedeninizin tüm gözenekleri ile çekin ve şimdi altınızdan enerji çekin, ve şimdi yanlardan çekin, şimdi de arkanızdan enerji çekin, enerjiyi çekin onun ne kadar çok olduğunu fark edin. Şimdi çektiğiniz bu enerjinin tamamını paraya çevirin şimdi artık bu enerji değil, değerli bir şey haline geldi değil mi?

Paranın değerli bir şey olduğu fikrini benimsediniz ve bunu katı hale getirdiniz. Bir çok insanın yaptığı gibi yaptınız. Burası kapana kısıldığımız yer.

Dünya para üzerine işlev yapmaz, enerji üzerine işlev yapar. Dünya enerjinin madeni parası ile ödeme yapar ve siz parayı enerji olarak alıp verirseniz bolluğa sahip olursunuz.

Enerjiyi tekrar içinize çekin, onu tekrar hissedin, enerjiyi tutabilir misiniz? O hep akar. Para sizde duruyor mu? Hayır siz enerjisiniz, dikkatinizi odakladığınız yön parayı nasıl yarattığınızdır. Para enerjisi ile de aynıdır. Dünyadaki her şey enerjidir. Onu her şeyden alırsınız.

Paranın size nerden geldiğini düşünüyorsunuz?

Paranın sağ veya sol taraftan geldiğini düşünüyorsanız hayatınızın çalışmak ile ilgili olduğunu görüyorsunuz demektir. Çünkü bu para elde edebileceğiniz tek yöndür. Eğer paranın ön taraftan geldiğini görüyorsanız paranın geleceğe ait olduğunu, eğer arkanızdan geldiğini görüyorsanız paranın geçmişten geldiğini görüyorsunuz ve hayatınız; ‘Param vardı ama şimdi hiç param yok bu nedenle çok acınacak haldeyim’ ile ilgilidir. Gerçekte böyle değil bu sadece ilginç bir bakış açısıdır.

Parayı her yerden varlığınızın bütününden akıtın ve parayı varlığınızın bütününden içinize alın. Paranın yukarıdan geldiğini düşünüyorsanız ruhun size para sağladığını düşünüyorsunuz. Ruh size enerji sağlar, yaratmaya karar verdiğiniz her hangi bir şey için enerji sağlar. Enerji olduğunuz zaman her şey ile bağlı olursunuz. Bu sınırsız para stoklarının da sizinle bağlantıda olduğu anlamına gelir.

Paranın üzerindeki tüm etiketleri ve tüm anlamları irdeleyip zihninize sorular sorun ve çok yönlü irdeleyin, ona nasıl baktığınız, nasıl gördüğünüz, nasıl elde ettiğiniz ile ilgili tüm anlamları bırakın. İçimize çektiğimiz nefes ile aynı olduğunu bilin ve o zaman para olursunuz ve benim paraya ihtiyacım var düşüncesini bırakıp ben parayım diyebilirsiniz.

Nasıl Para Olunur” workshop’ undan esinlenerek yazılmıştır.

Mehtap Sağıroğlu

Başarı: Entelektüel Olma, Samimi Ol
İnsan Ne İçin Yaşar?
Serebral Korteksteki Bilgi ile Beyni Manipüle Etmek

Dünyalite

Paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DUNYALITE