Bize Ait Olmayan Duygulardan Nasıl Kurtulunur?

Bu Kime Ait? Bu soruyu sık sık sorun ve bırakın.

Özellikle bugünlerde…Savaş, deprem ve ekonomik haberlerle…olaylarla çevrilmişken. Siz içinizi endişe ile doldurmasanız bile komşunuz, sevdikleriniz, iş arkadaşınız dolduruyor.

Duygularımızın %80’i bize ait değil. Çoğu empatik algılama. Bunun üzerine bir de algoritmanın bizi yankı odalarında (eco chamber) tutması eklendi mi hangi duygu ve düşünce bize ait çorbaya dönüyor.

O nedenle güne başlarken ve gün içinde arınmak ve empatik algılamaları temizlemek, köklenmek, bu zaman ve boyutla hizalanmak çok önemli.

Baktınız içinizde bir ağırlık var ya da nedensiz bir endişe. Başlayın sormaya ve iptal etmeye.

Bu kime ait diye sorun? Bu iç sıkıntısı, bu kaygı bana mı ait? Kime ait, kime ait, kime ait? Bana ait olmayan bu duyguyu, enerjiyi varlığının sicuuularıyla birlikte godzilyon kere iptal edip sahibine geri gönderiyorum. Right and Wrong, Good and Bad, Poc Pod, All9, Shorts, Boys and Beyonds.

Ya da kendi yönteminizle. Hiç fark etmez. Önemli olan niyettir, sizin harika ve eşsiz yaratım gücünüzdür. Sizden bir tane daha yok. BİR’den geldik ancak Birlikte olmak için aynı olmak zorunda değiliz. Önemli olan duygu ve düşüncelerimiz hakkında farkındalığa sahip olmaktır. Zombi robot karışımı gezen sürüden kendimizi ayırmaktır. Müziğiniz hala içinizde yaşarken, ölmeyin.

Ben sabah şükrederek kalktıktan sonra bir anda üşüşen bugün yapılacaklar listesini bir kenara atıyorum. Teşekkürler, teşekkür ederim, teşekkür ederim. Her gün bu şekilde başlıyorum. Teslim olma haliyle. “Benimle ne yapmak istersen, onunla muhteşemim” diyorum. Harika, ilahi, güzel bir amaç için kullanıldığımı biliyorum. Ben her zaman doğru yer ve doğru zamandayım. Ben her zaman iç sesimi dinlerim. Her şey benim hayal ettiğimden daha da harika oluyor, her ne oluyorsa hayrıma oluyor.

O sessizlikte önce timüs bezimi tıklatmaya başlıyorum, kimi zaman sesli (Om mantrasıyla) kimi zaman sessiz. Sonra başımın tepesini ve epifiz bezimi sırasıyla tıklatıyorum. Ben uyandım, onlar da uyansın.

Sonra artık ezberlediğim bir mantram var. Kendimce cümleler değişiyor, siz de kendi cümlelerinizi bulun ve kullanın. Kelimeler sihirlidir, büyük yaratım gücüne sahiptirler, hele sizin kalbinizden akan kelimeler.

‘Bugün karşılaştığım bütün canlı, cansız varlıklar, ağaçlar, kuşlar, böcekler, makinalar, araçlar sizi seviyorum, teşekkür ederim. Bugüne ait bütün empatik algılamalar, kayıtlar, datalar, projeksiyonlar, programlar arınsın, ben arınmayı unutsam dahi arınmaya devam etsin.’

Tek gereken, gezegendeki tüm olumsuzlukları dönüştürmek için sevgi dolu bir bilinç seviyesinde yaşamaktır ve yüksek seviyede yaşayan sadece bir kişi binlerce düşük bilinçliliğin üstesinden gelebilir.

Beni en çok heyecanlandıran şey, bu sevgi değişimine doğru bir açılımın olması ve değişimin aslında çoktan başlamış olması. Burada oturup, tüm olumsuzluklardan bahsedebiliriz, ancak dünyadaki her kötülük eylemi için milyonlarca şefkat ve sevgi eylemi var. Artık yeni bir oluşuma bakmaya başlıyoruz ve sonunda iyiliğin ve sevginin kazanacağını biliyorum. 

Kolektif Bilincin Papağanları

Mitakuye Oyasin – We are all ONE 

Pia π

Fb: Pia Pınar Hesabından Alınmıştır…

Dünyalite

Paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DUNYALITE