Interscalar Ölçeklerarası Yaklaşımda Hastalıklar Nasıl Oluşur?

İnterscalar ölçeklerarası yaklaşımda insan bedeni normalde hücre, doku ve organlardan oluşan fraktal bir yapıdır. Özünde ise proton ve elektrondan oluşan biyo-fraktal yapıya sahip bir canlıdır.

Rus kökenli Alexander Gurevich hücreler arasındaki iletişiminde ışık temelli olduğunu bulmuştur. Biyo-foton temelli iletişimi bulmuştur. UV denilen yayılımları keşfetmiştir.

Evrende her şeyin ötesinde tek bilinç vardır. Buna spiritüel anlamda yaratıcıda diyebilirsiniz. Kozmik bilinç her zaman her şeyi yaratmaktadır. Bunun içinde ışığı kullanır. İnsan hem maddeyi hem de bilinci kendinde barındırdığı için üst bilinçlere bağlayıcı ölçekte bir yapıdadır.

Her şey iletişim ise hastalık denilen şey aslında iletişim eksikliğidir.

Elektromanyetik biyokominkasyon da meydana gelen blokaj durumudur. İç dünya dış dünyanın birbirine entegre olarak dışa yansımasıdır. Olayı basite indirgeyelim. Ben kendimi, başkalarını kabul etmiyorum-un dışa yansıması alerjidir, kendimi sevmiyorum-un dışa yansıması ise kalp problemleri olarak açığa çıkar.

Hastalıklar insanlara bazı şeyleri hatırlatmak için bir uyarı sistemidir. Hastalıkların çoğu yıllar içerisinde oluşan kronik hastalıklardır. 10-12 yıllık bir yaşanmışlık sonucu oluşan kronik durumlardır. Akut hastalıklar ise daha anlık ve cerrahi tedavi gerektiren durumlardır.

Siz hasta olduğunuzda doku veya organdan ziyade aslında atom altı boyutta proton ve elektron stabilazsyonunda hata oluşmuştur. Özdeki ışıkta oluşan iletişim eksikliğinin fraktal olarak dışa yansıması bedensel hastalıklardır. Yaratıcı seni bu olaylarla içte ve dışta tamamlamaya çalışır.

Aile, yaratıcının sizlere ayna olarak yansımasıdır.

Hastalıkların %90′ ı anne, baba ve aile üzerinden yayılır. Her zaman onların onayını almak ve mutlu etmek isteriz. Ailelerimiz bizler için en büyük, en değerli sınavdır. Her şeyden kaçabilirsin ama aileden kaçamazsın. Seni orada yaratan üst bilinç, senin oradan kaçmanı istemez. O nedenle ailenizi bir lütuf olarak görün.

Evrende her şey iletişimdir. İletişimin temelinde paylaşım vardır. Evren sizinle her şeyi paylaşır. Kendi potansiyelinizin farkında olun. Birlik içerisinde ve paylaşım içerisinde olun. Dışarıda birlik varsa içeride sağlık vardır. Yaratıcı asla kendini yok etmek istemez. Onda her zaman çeşitlilik vardır.

Hücre reseptörlerinin hepsi protein temellidir. O sadece ihtiyacı olan şeyi alır. Beden çok akıllıdır. Hücrelerdeki veri alışverişi ışık hızının çok üzerindedir. Hücre sadece yanındaki ile değil bedendeki tüm hücreler ile aynı anda iletişim halindedir. Bu nedenle sistemlerden biri hastalandığında tüm yapı onu onarmak için harekete geçer.

Hastalıklardaki belirtileri baskılamayın. Bırakın açığa çıksınlar..

Semptomlar bedendeki sıkıntılı durumların kendini ifade etme halidir. Bu durumlar ilaç vs. gibi etkenlerle bastırıldığında sonraki aşamada başka ve daha büyük bir formda kendini hastalık olarak gösterir. Herkes tektir ve kendine özeldir. Her hastalığın tedavisi de kişiye özel olmalıdır. Semptomatik tedavi bir çözüm değildir. İnsan bedeni alarak değil daha çok atarak beslenir. Buna detoks denir. Yaşamda alma değil atma temelli yaklaşım geliştirilmelidir. Semptom aslında bir nevi detokstur.

İnsanoğlu duyguları olan bir varlıktır. Tedavinin özünde bunun farkında olunmalıdır. Ancak ilaç endüstrisi ve sağlık sisteminin getirdiği şartlardan dolayı geçici süre ile semptomlar baskılanır. Baskılanan hiçbir şey kendini ifade edemez.

Toplumdaki asıl sorun kendini ifade edememe durumudur. İnsanlar ne der, komşu ne der yaklaşımı ile yaşanan yaşam koşullu bir yaşamdır. İnsanlar sürekli baskılanarak özlerinde olan şeyleri yaşayamıyor ve hastalıklar açığa çıkıyor.

Affetmek ve kabullenmek en güçlü tedavi yöntemidir.

Gelecek odaklı yaşamayı bırakın. Bu korku getirir. Geçmiş odaklı yaşamayı da unutun. Anılarınızı bırakın. Anda var olamıyorsan yaşamıyorsun demektir. Bunu aşmanın tek yöntemi vardır. Çevrenizdeki herkesi affedin ve onları kabul edin. Eğer bunu söyleyemiyorsanız bir kağıda yazın. Sırtınızdan yükün nasıl kalktığını göreceksiniz. Başka insanları düşünmeyi ve yargılamayı bırakın. Kendini kimseyle kıyaslama. Kendi süreçlerinize, hayatınıza odaklanın. Ne zaman yargıya düşsen bunu hatırla, kendine dön.

Alerjinin metaforu kendini kabul edememedir. Tetikleyen diğer faktör elektromanyetik alan kirliliğidir. Küçücük çocuklar da dahi olması anne karnında enjekte edilen aşılardan dolayıdır. Bütün hastalıkların temelinde bağırsak florasının bozukluğu vardır. Bağırsak florasının temizliği sağlık açısından çok önemlidir. Hipokrat bir sözünde derki; ölüm bağırsaklardan başlar.

İnterscalar ölçeklerarası yaklaşımda bağımlılık metaforu ise aşırı kontrol hastalığıdır.. O her şeyi kontrol etmek ister. Kendine güvenmeyen yaratıcı güce güvenemez. Hayat sizin başınıza ne geldiği değildir, başınıza geldiğinde neler yaptığınızdır. İşe onlar sizin tekamülünüzdür.

5G yüksek frekans seviyesi olduğu için zararlıdır.

Burada radyasyon dan bahsetmek gerekir. RA kelimesinden gelir. Yayılım anlamındadır. Her radyasyon kötü değildir. Yani mesela radyodaki FM yayınları zararsızdır. İnsanın içinden geçer. Ancak insan bedeninin bütünlüğünü bozucu radyasyonlar vardır. Bunlara iyonize radyasyon denir. Telefonlar ve teknolojik aletlerdeki 4G ve 5G yüksek frekans yayılımları zararlıdır ve onlar ile radyasyon saldırısı altındayız. Atom altı boyutta proton ve elektron rezonansını bozmaktadırlar.

Dünya çevresinde koruyucu olan manyetik katman vardır. İç halka proton, dış halka ise elektron rezonansıdır. Aynı şekilde insan bedenini koruyan human biofit, aura denilen biyo-alan vardır. Kirliyan fotoğrafçılığından bu detaya bakılabilir.

Bu radyasyondan korunmak için schuman rezonansı frekansında yani evren ile dengede kalarak korunabilir. Bunun yanında kristaller radyasyon etkilerini azaltarak bedenin korunmasını sağlar.

İnterscalar ölçeklerarası yaklaşımda korkularınızı yendiğinizde hayat yeniden başlar. Daha az düşünün, daha çok hissedin. Kendinizi sevin. Yaratıcı sizi çok seviyor.

Materyalist yaklaşım bırakıldığında korku ortadan kalkar. Korku kalktığında, hastalıklar iyileşir. Sizi korku düzleminde daha kolay kontrol atlında tutabildikleri için her zaman dış güçler devrededir. İnsanın en büyük özelliği ise aslında özgürlüğüdür.

Malcolm X derki, bütün insanları uyandırmak için uyanmış olan tek bir kişi yeterlidir. O yüzden uyanın ve uyandırın…

Ozan Partal ile Sohbetten

Interscalar: Ölçekler Arası Yaklaşım İle Yaratılıştaki Sır
Reiki Nedir, Tarihçesi ve Prensipleri Nelerdir?
İyi Hissetmenizi Sağlayacak En Etkili 30 Olumlama Cümlesi
Hastalıkların Ruhsal ve Zihinsel Nedenleri

Dünyalite

Paylaştıkça çoğalır.

Interscalar Ölçeklerarası Yaklaşımda Hastalıklar Nasıl Oluşur?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DUNYALITE