Lost Dizisi Spiritüel: Berzah Alemi

Lost dizisinde tam olarak ne anlatılmak isteniyor?

“Onların gözleri kör kulakları mühürlüdür, kalp gözleri kapalıdır.” (Bakara, 2/7)

İşte dünyanın son hali, her şeye gözümüzü kulağımızı kapatmış durumdayız. Bunu Lost dizisinde çok güzel anlatmışlar. Lost dizisi aslında berzah alemini anlatıyordu. Ölen insanlar, ışığa geçebilmeleri için dünyadaki affedemediği yada yaşamak isteyip de yaşayamadığı şeyler yüzünden bekler ve deneyimlerini tamamlar.

Lost dizisi öldükten sonra boyut geçişini nasıl yapacağınızı anlatan en önemli dizidir ve anlatılanlar doğrudur.

Unutmayın.. Olmayan hiçbir şeyi bizim yapmamız ve bulmamız mümkün değil. Aslında dünyada ve insanda herşey var ancak biz sonradan hatırlıyoruz. “Biz insanı en güzel biçimde yarattık. Sonra onu aşağıların aşağısına indirdik.” (Tin suresi)

Dünya daha düne kadar yuvarlak mı değil mi diye tartışılıyordu. Yerçekimi, suyun kaldırma kuvveti gibi doğa olayları hep son yüzyıllarda anlaşılmaya başlandı. Daha yirmi yıl evvel deseydik ki herkes cebinde telefon ve internet taşıyacak, deli derdik.

Yani beynimiz ilkel kaldı, geliştiremedik. Bedenimiz yedi basamaklı bir merdiven ise biz ikinci basamaktan bir türlü yukarı çıkamadık. Hayatımız yeme, içme ve cinsellik üzerine kuruldu. (ilk 3 çakra)

Sonra biraz kitap okuyanda ego daha çok kabardı, entelektüel bir havaya girip ve ben biliyorum deyip, ahkam kesmeye başladı. Aslında o üçüncü basamağı deneyimliyordu.

Dördüncü basamak ise sevgi-kalp çakrası yada kalp gözü denilen yer. İşte burası kalp gözü açık insan, onun hayata bakışı değişir, yargılayıp eleştirmekten çok insanları olduğu gibi kabul etmeye başlar. Sevgi, şefkat dolu olur. Olanı olduğu gibi kabul edip rıza haline girer. Cahil rızası değil ama. Ne yapalım kader diye de yatmaz. Rabbine hizmet etmek için var gücüyle çalışır. Kovulur, eleştirilir, yargılanır ama hizmetten vazgeçmez.

Allah kalp gözü açık olan insanlardan olmayı nasip etsin.

Anday Yolaç

Dünyalite

En Etkili 50 Spiritüel Film
Interstate 60 Filmi Spiritüel Değerlendirmesi (Otoban 60)
Revolver Filmi Spiritüel Değerlendirmesi (Tabanca)
Paylaştıkça çoğalır.

Lost Dizisi Spiritüel: Berzah Alemi” için 5 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DUNYALITE