Sevgi Terapisi ile Hastalıkları İyileştirmek

Yeryüzündeki en önemli terapi yöntemi sevgidir. Ondan daha iyi bir iyileştirme metodu yoktur. Yaratılış sevgi üzerine kuruludur. O zaten vardır. Senin yapman gereken tek şey onun açığa çıkmasına izin vermektir. Kapıyı aralamaktır.

Onu dışarı çıkarmak için ise aklını saf dışında tutmalısın. Akıl tamamen bir problemler bütünüdür. O araya girdiğinde kalp her zaman kendini geri çeker. Sevgi yüzünü göstermez ve utanır.

Ne zamanki sen problem yaratmayıp, soru sormayı durdurduğunda sevgi kendisini sunmak için hazır hale gelir.

Burada anlaman gereken şey, aklını bırakmadan sevginin ötesine geçemeyeceğindir. Onu aşamadığın sürece problemler peşini bırakmaz. Çünkü sistem senin kendini aşman üzerine kuruludur. Sınavı geçene kadar sorular gelmeye devam eder.

Şöyle bir hikaye var; eski zamanlarda yaşayan kralın biri doğan çocukların, kendiliğinden hangi dili öğreneceklerini merak ettiği için asla onlarla konuşulmamasını emretmiş. Sadece yeme ve içme ihtiyaçları karşılanmış. Bir süre sonra çocukların ölmeye başladığı görülmüş. Çünkü onlar sevgi eksikliğinden yoksun bırakıldılar.

Tek gerçek sevgidir.

Aynı şekilde hastaların bir çoğu da kendi psikolog doktorlarına aşık olurlar. Çünkü bunun nedeni de belki ilk defa hayatlarında bu kadar ilgi görüyor olmalarıdır.

Sevgi bir ihtiyaçtır.

Neden sevmekten bu kadar korkuyorsun? Çünkü eğer seversen ego olmayacak. Ego olmadığında akıl kendini diğerlerinden üstün göremeyecek.

Sevgi bir akış halidir. O daima canlıdır. Akan bir nehir gibidir. Akıl ise durağan bir havuzdan farksızdır. Yenilenmek  ve durulanmak için tek yol sevgi nehrinde kaybolmaktır.

Eğer sen kendini seversen emin ol diğer herkes seni sevecek ve bu duruma karşı saygı duyacaklardır.

Dünyalite

Hastalıkların Ruhsal ve Zihinsel Nedenleri
Interscalar Ölçeklerarası Yaklaşımda Hastalıklar Nasıl Oluşur?
Paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DUNYALITE