Adem Olma Bilinci

Adem, insandaki uyanmışlık bilincidir. İnsanlar uykudadır, ölünce uyanırlar hadisi gereğince uykudan uyanan kişi adem olur. Ademiyet anasızlık babasızlık yani doğmamışlık makamıdır.

İnsanın doğmamış aslına rücu etmesidir. Bu uyanış Kuran’da nefsi mutmainne olarak geçer. Ey hu-zuhura eren nefs. Yani arada ayrılığın gayrılığın kalmadığı kulun rabbine kavuştuğu noktadır.

Sistem matematik üzerine kuruludur. Adem sıfır sayısıdır. Bir olmadan önce sıfır olmak gerekir. Sonra tüm sayılar biter 10 olursun. Yani önce bir ve sonra yine sıfır. Ondan geldik ona döneceğiz.

Tüm tekamül, Adem ile başlar. O nedenle önce kendindeki Ademi bulmalı insan. O bir semboldür. Kendinde ademi bulan, havvasınıda bulur. Peki nasıl bulunur? Nasıl en başa dönülür? Hiç düşündünüz mü?

Yok olmak denir hep. Hiç olmak denir. Tüm şartlanmaları ve dünyevi ihtiyaçları bıraktığında önce 1’e sonra 0’a yaklaşmaya başlarsın.

Zaten sıfırı ne ile çarpsan elde var sıfır. Zaten hangi sayıyı 1’e bölsen yine kendisidir. Bu iki kavramı ve sembollerdeki matematiği anladığında hayat sınavını daha kolay geçeceksin. 

C.Thadess

Dünyalite

Paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DUNYALITE