Oku Hitabı

Belalı musibetler iyileri daha çok bulur. Genellikle kötülere bir şey olmaz. Bunun tarihteki en büyük ispatı kerbela vakasıdır. Peygamber hadisleri vardır. Bana en yakın olanlarınız en çetin belalara maruz kalırlar diye.

Zaten olan her neyse o en doğru olandır. Ondan daha doğru bir olması gereken yoktur. Olması gerekenler yüzünden gözünüzün önünde olanı görmezsiniz. Esas körlük budur.

Görmek için hayatı okumak gerekir. Her yönüyle okuyabilmek.

Aslında oku hitabı bize olay ve durumlar halinde gelir. Biz okuyabilirsek olay Nur olup bize zevk verir. Okuyamazsak aynı olay Nar olup bizi yakar. Veri tabanımızı evrensel veriler istikametinde yeniden programlarsak (şeytanını müslüman etmek) olayları ve durumlarıda o kadar aslına yakın okuruz.

Sokrates’ in bir sözü var. “Her insan kendisi için iyi olanı ister, kötü olanı istemez. Ancak neyin kendisi için iyi olduğu konusunda cahildir.” İnsanın sorumluluktan uzak ve sadece kendisi için yaşaması yanlış bir şey değil hatta tekamül basamaklarının en sonu bile denebilir. Yanlış olan şey ölümlü şeylere duyulan isteklerdir.

Her ne kadar, görünür dünya kötüye gidiyor gibi görünse de gerçekte bu durum insandaki uyanışa hizmet etmektedir. Bunu görmeye çalışın. Kötüye gidiş olarak gördüğünüz şeyler aslında öyle değildir. Üzerimize ilahi reçeteler sağanak gibi yağmaktadır. Belki de tek bir kulun uyanması içindir bütün bunlar ve ona feda edilen milyonlar.

Güneş ışınları yeryüzüne inerken seçim yapmazlar. Zihninizi açık tutun. Belki ışığıyla uyandırması gereken o kutsal kişi sizsinizdir.

Lider dediklerinizin çoğu hakikatin farkında değillerdir. Gerçek erenler kendilerini açığa vurmazlar, onlar halk arasında gizlidirler.

C.Thadess

C.Thadess

Dünyalite

Paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DUNYALITE