Olana İzin Vermek

Hayatta rütbe olarak daha da önemlisi insan olarak birçok konumda ve anda bulunabiliriz. Siz siz olun kimseyi yargılamayın. Kendinizi dahi yargılamayın. Sadece kutsal bir varlık olduğunuzun farkına varın.

Eleştiriler olacaktır, üzülmeyin. Onların her biri değişim için birer fırsattır. O anları yakalamaya çalışın. Bunun için uyanık olmanız şarttır.

Aynı hataları bir daha tekrarlamamaya çalışın. Dersler alın, öğrenin. İnsanlar hata yapmadan tecrübe sahibi olamazlar. Önemli olan, kişi ve olaylardan ders çıkartmak. Etrafınıza daima gülümseyin. Ve ne kendinizi ne de başkalarını yıkıcı bir şekilde eleştirmeyin. Eğer bir insanı insafsızca eleştirdiğinizi fark ederseniz. Telafi edin ve gidip ondan özür dileyin.

Eleştirmek ve yargılamak negatif enerjiye dönüştüren olumsuz duygulardır. Ve size hiçbir zaman pozitif olarak dönmeyecektir. İllaki yorum yapacaksanızda pozitif cümleleriniz olsun. Cümlelerinizin sonu hep pozitif kelimelerle bitsin. Yapmak istemiyorum yerine yapmamayı tercih ederim demek bile birçok şeyi değiştirecektir.

Sırasıyla düşüncelerin, sözlerin, davranışların, alışkanlıkların pozitif olduğu sürece kaderini oluşturan tüm değerlerde pozitif olacaktır.

Her durumda o olayın iyi yanını görmeyi seçmek, iyi şeylerin sana gelmesi için olana izin vermektir.

C.Thadess

Dünyalite

Paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DUNYALITE