Kendin Ol

Kendin olmanın verdiği o eşsiz ve benzersiz duyguyu yaşamak için hiçbir zaman geç değildir. Bunun zamanı ve mekanı yoktur. Şimdi ve neredeysen hemen başlasan iyi olur. O olduğunda kendini değişmiş yada farklılaşmış olarak hissedebilirsin.

Kendini belirli bir çerçeveyle sınırlandırma. İçinden ne geliyorsa onu yaşa. Asla yapmacık olma. Kızgın olduğunda dahi en azından gülümsemeye çalış. Dürüst ol. İnsan mekanizmasının gerektirdiği şekilde yaşa. Onunla akışta ol. Ters gitme. Sahici ol. Eğer böyle olmazsan tüm hastalıklar geçmişten içeri akar.

İyi – kötü kavramlarının dışından bak. Böyle olduğunda daha önce hiç yaşamadığın şeyler yaşayacaksın. Bundan emin olabilirsin. Bulunduğun ortamlar değişecek. Çevrene önerilerde bulunabilirsin ama hükmetme. Birlikte olduğun insanlar değişecek. İnsanları yargılama yoksa onları sevmeye zamanın kalmaz. En önemliside aşkı küçümseme. O senin besin kaynağındır. Sevmediğin zaman sever gibi davranma. Bu seni daha çok zehirler.

Hayata farklı bir pencereden bakmaya başlayacaksın. Kendinle gurur duyacağın bir hayat yaşamaya çalışmalısın. Eğer bu yolda önüne engeller çıkarsa kendini bulman için gereken gücü kendinde bulacaksın.

Kendin olmayı ciddiye al. Çünkü Elie Wiesele göre, Yaratıcı ile karşılaştığımız zaman o bize neden bir Mesih olmadın diye sormayacaktır. Neden bir mucize yaratmadın diye de sormayacaktır.

O büyük karşılaşmada, bize sorulacak ilk ve tek soru, neden “kendin olmadın“, olacaktır.

Hayat çok kısa denir. Nasıl mı? Güneş platformuna göre ortalama bir insanın yaşam süresi 7 saniyedir. Kuran da der ki yaşamınız göz açıp kapayıncaya kadardır.

Kendin olmanız için tam olarak 7 saniyeniz var.

C. Thadess

Dünyalite

Paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DUNYALITE