Herkesin Deneyimi Kendine

Gerçek, sadece bakışlarını içe doğru çevirenler tarafından yaşanır.

Belki sizin göreviniz çevrenize sevgiyi, anlayışı, vefayı, yardımlaşmayı öğretmektir. İyi insan, onurlu insan, kimliklerden, sıfatlardan sıyrılmış duru insan olabilmektir. Bu matrikste çemberi kırıp, içeri geri düştüğünü hissetse bile yılmayan, sevgide, ışıkta kalabilen insan.

Benim değerim, niyetim budur. İnsanlığı her haliyle deneyimleyip elimden geldiğince neşe ve sevgide kalabilmek, Gaiama ve çocukları olan bitki ve hayvan ulusuna iyi bakmak.

Neşemi yaymak çevreme özellikle bu karanlık görünen günlerde. Galaktik ailemi deli gibi özlesem de bazı günler yorgun ve konuşmak bile istemesem de gitmek istesem de…

Deprem olduğunda D&R’daydım. Herkes dışarı kaçarken ben kitap bakmaya devam ettim. Hanımefendi deprem oluyor depremmm diye bağırdıklarında geçer şimdi dedim, bir de üstüne, şu kitap var mı diye sordum dışarıda bekleyen görevliye. Manyak mıyım, belki de? Şu an gitsem ne olur ki diye sordum mu? Belki de.

Bakın dün gece bana ışık dilleri download edin diye uyudum. Neden olmasın ki? Bugün sabah kalktım konuşuyor muyum hayır ancak bir gün konuşabilirim de.

Ejderham var benim, sihirli ormanım var.

Işığa yolladığım kedi ve köpek çocuklarımın da içinde olduğu. Devasa ağaçlarım var gökyüzüne uzanan. Kurtlarım, aslanım, baykuşum, kartalım, atmacam. Gözümü kapadım mı oradayım. İlk işim köpeklerimle kucaklaşmak oluyor ormandan içeri girince. Gerçekten kucaklamış kadar sevgiyle doluyor kalbim o an.

Deneyin siz de. Kendi sihirli ormanınızı, kendi Narnia’nızı yaratın. Aslan olun dolaşın ihtişamınızla, ejderha olun uçun uçsuz bucaksız okyanusların üzerinden. Derinlere dalın, okyanusun o ışık girmeyen katmanlarına, oradaki canlılarla tanışmayı isteyin, çıkın yüzeye yunuslarla yüzün.

Üçüncü gözünüzün içinden açın bir kapı, geçin başka bir aleme, geometrik şekilleri eğip bükün, top gibi atın orbları. Eğlenin biraz, zihnin arkasındaki zihni bükün.

Eğlenin biraz, zihnin arkasındaki zihni bükün.

Meditasyon yapın, susturun zihni…Zihin ve beden uyuyana kadar nefesi izleyin. Bilinçli uyuyun, rüya benliğinizle işbirliği yapın. Zihin ve beden çözüldüğünde gerçeği deneyimleyeceksiniz. Görmeye, işitmeye, duymaya hazırım deyin.

Swami Prabhavanada’nın da dediği gibi:

“Dünya göründüğü gibi değildir. Yaşam ve ölüm oyununu yaşadığımız bu yüzeysel yaşamın arkasında, ölüm olmadığını bilen daha derin bir yaşam var; Bize nesneler ve işler hakkında bilgi veren görünür bilincimizin ardında saf bilinç. Gerçek, sadece bakışlarını içe doğru çevirenler tarafından yaşanır. ”

Şimdi, siz bunu okuduğunuza göre çoktan uyandınız ve hoşgeldiniz.

Tavşan deliğinden hep beraber iniyoruz. Kimsenin deneyimi diğerinden üstün olmayarak. Herkesin deneyimi kendine özgü olarak.

Mitakuye Oyasin – We are all ONE 

Pia π

Fb: Pia Pınar Hesabından Alınmıştır…

Dünyalite

Paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DUNYALITE